55 bin TL sistem toplama önerisi

Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ekran kartı:Radeon rx fighter 7800xt

Anakart:Gigabyte b650 eagle ax

M.2 SSD:Kingston KC3000 1 TB

Ram:2X16 Apacer Panther 6400mhz cl32

İşlemci:AMD ryzen 5 7600

Kasa:Gamepower manta 4x Gamepower Fan

Sıvı soğutucu:Deep Cool Le-500 240 mm

Güç kaynağı:XPG PYLON 750W bronz güç kaynağı
AMD Ryzen 9 7900 3.70 GHz 12 çekirdek 76MB AM5 5nm işlemci (MPK)
Gigabyte A620M h 6400MHz(OC) M.2 AM5 mATX DDR5 anakart.
Team T-Force 32 GB(2x16) Vulcan Black 6400MHz CL40 DDR5 RAM (flBD532G6400HC40BDC01)
PNY GeForce RTX 4070 Super verto overclocked 12 GB GDDR6X 192 bit DLSS 3 ekran kartı.
Goodram 1TB PX700 NVMe okuma 7400 MB-yazma 6500 MB M.2 SSD (ssdpr-PX700-01T-80)
Power Boost PB-P3308b 750W 80+Bronze tempered glass Rainbow fan USB 3.0 ATX mid Tower kasa.

55000'e en fiyat performans bu şekilde toplayabildım ancak PC konusunda pek de bilgili değilim son birkaç gündür birkaç şey ogrendim önerisi olan var mı? Tabii bütçe 55000'ini aşmazsa sevinirim.

Ryzen 9 7900 seçilmesinin sebebini anlamadım. Üstelik anakart aşırı düşük. SSD kötü, kasa berbat, iki aya tüm sistemi pert eder o kasanın içindeki PSU. Hazır sistem almayı düşünüyor musun?
dediğim gibi pek bir bilgim yok işlemci mpk diye tercih ettim şahsen

Butce artarsa bu olabilir.
yok dostum bütçe 55 atta 24 ünde alıcam

Ryzen 9 7900 seçilmesinin sebebini anlamadım. Üstelik anakart aşırı düşük. SSD kötü, kasa berbat, iki aya tüm sistemi pert eder o kasanın içindeki PSU. Hazır sistem almayı düşünüyor musun?
GamePower Eclipse 4*120mm A-RGB Fan 700W 80+ Gold Full Modüler PSU ATX Gaming Kasa
bu kasa nasıl ?

ha birde rust oynuyorum rust oyununda işlemci ekran kartından daha önemli denebilir ama ekran kartında pny 4070 super oc cok uygun oldugu ıcın almayı mantıklı bulmuştum

SSDs uzerinden baktım ssd kötüymüş hakkikaten dramı yokmuş onun yerine apacer

Apacer AP1TBAS2280Q4U-1 1TB 7300/6000MB/s NVMe PCIe M.2 SSD Disk (AP1TBAS2280Q4U-1)​

ekledim fiyatda ucuzladı üstüne üstlük

Gigabyte A620M-DS3H AMD A620 Soket AM5 DDR5 7600(OC)MHz mATX Gaming (Oyuncu) Anakart
Patriot Viper Xtreme 5 PVX532G76C36K 32GB (2x16GB) DDR5 7600MHz CL36 Gaming Ram (Bellek)
PNY GeForce RTX 4070 Super verto overclocked 12 GB GDDR6X 192 bit DLSS 3 ekran kartı.
Apacer AP1TBAS2280Q4U-1 1TB 7300/6000MB/s NVMe PCIe M.2 SSD Disk (AP1TBAS2280Q4U-1)
GamePower Eclipse 4*120mm A-RGB Fan 700W 80+ Gold Full Modüler PSU ATX Gaming Kasa

şeklinde yenilemeler yaptım şimdi nasıl ?

Son düzenleme:
Gigabyte A620M h 6400MHz(OC) M.2 AM5 mATX DDR5 anakart.
Team T-Force 32 GB(2x16) Vulcan Black 6400MHz CL40 DDR5 RAM (flBD532G6400HC40BDC01)
Goodram 1TB PX700 NVMe okuma 7400 MB-yazma 6500 MB M.2 SSD (ssdpr-PX700-01T-80)
Power Boost PB-P3308b 750W 80+Bronze tempered glass Rainbow fan USB 3.0 ATX mid Tower kasa.

55000'e en fiyat performans bu şekilde toplayabildım ancak PC konusunda pek de bilgili değilim son birkaç gündür birkaç şey ogrendim önerisi olan var mı? Tabii bütçe 55000'ini aşmazsa sevinirim.

Bazı arkadaşların sana attığı RTX 4080 ekran kartlı oluyor, ve RAM'i düşük oluyor. Yeni nesil oyunlar için minimum 32 GB RAM öneririm.

Benim sana tavsiyem Intel seri bilgisayar toplayabilirsin. Oyun oynayacaksan özellikle, Intel işlemciler özellikle yüksek kare hızları ve düşük gecikme süresi gerektiren oyunlarda AMD işlemcilere kıyasla daha iyi performans gösterebiliyor.

Tek çekirdekli iş yüklerinde AMD işlemcilere kıyasla daha hızlı olma eğilimleri var mesela web tarama, ofis uygulamaları, video düzenleme gibi işlerin için daha iyi performans sağlayabilir işlemci. Bir de işlemci hem daha az güç tüketiyor, hem de geniş bir anakart yelpazesi var. Kısacası Intel sistem önerebilirim.

55.000 TL bütçeyle GeForce RTX 4070 Ti ekran kartı, i5-13400F işlemcili, 32 GB RAM, 1 TB SSD'li güzel bir sistem toplayabilirsin.

Diğer arkadaşın sana önerdiği ekran kartında RTX 4080 güzel fakat işlemcisi çok düşük, benim attığım i5-13400F onun işlemcisinden daha iyi ve güzel performans sunabilir.

Ekstra olarak; ekran kartı sade olmasın. Sade RTX 4080 alacağıma 4080 Super veya 4080 Ti alırım. Şahsen asla sade 4000 serisinden almam, yanında ya super olsun ya da Ti.

Umarım güzel ve detaylı bir yanıt olmuştur senin için. 😊

Hangi şehirde yaşıyorsun bu arada?

Bazı arkadaşların sana attığı RTX 4080 ekran kartlı oluyor, ve RAM'i düşük oluyor. Yeni nesil oyunlar için minimum 32 GB RAM öneririm.

Benim sana tavsiyem Intel seri bilgisayar toplayabilirsin. Oyun oynayacaksan özellikle, Intel işlemciler özellikle yüksek kare hızları ve düşük gecikme süresi gerektiren oyunlarda AMD işlemcilere kıyasla daha iyi performans gösterebiliyor.

Tek çekirdekli iş yüklerinde AMD işlemcilere kıyasla daha hızlı olma eğilimleri var mesela web tarama, ofis uygulamaları, video düzenleme gibi işlerin için daha iyi performans sağlayabilir işlemci. Bir de işlemci hem daha az güç tüketiyor, hem de geniş bir anakart yelpazesi var. Kısacası Intel sistem önerebilirim.

55.000 TL bütçeyle GeForce RTX 4070 Ti ekran kartı, i5-13400F işlemcili, 32 GB RAM, 1 TB SSD'li güzel bir sistem toplayabilirsin.

Diğer arkadaşın sana önerdiği ekran kartında RTX 4080 güzel fakat işlemcisi çok düşük, benim attığım i5-13400F onun işlemcisinden daha iyi ve güzel performans sunabilir.

Ekstra olarak; ekran kartı sade olmasın. Sade RTX 4080 alacağıma 4080 Super veya 4080 Ti alırım. Şahsen asla sade 4000 serisinden almam, yanında ya super olsun ya da Ti.

Umarım güzel ve detaylı bir yanıt olmuştur senin için. 😊

Hangi şehirde yaşıyorsun bu arada?
antalya sağol dostum baya yardımcı oldu hazır sistemlerin işlemcilerini beğenmediğim için kafa patlatıyorum 5 günde çok fazla pc videosu izledim mpk dır oc dur işlemcide çekirdek mi önemli önbellek mi hızmı falan bir sürü şeye baktım

Antalya sağ ol dostum bayağı yardımcı oldu hazır sistemlerin işlemcilerini beğenmediğim için kafa patlatıyorum 5 günde çok fazla PC videosu izledim MPK'dır OC dur işlemcide çekirdek mi önemli önbellek mi hızmı falan bir sürü şeye baktım.

Eğer bu 55.000 TL bütçeye monitör dahil değilse, sana güzel bir sistem atabilirim. Intel mi olmasını istiyorsun, AMD mi? Hem günlük işlerimi halledeyim hem oyun oynayayım diyorsan Intel öneririm ama AMD hevesin varsa kırılmasını da istemem.

Eğer bu 55.000 TL bütçeye monitör dahil değilse, sana güzel bir sistem atabilirim. Intel mi olmasını istiyorsun, AMD mi? Hem günlük işlerimi halledeyim hem oyun oynayayım diyorsan Intel öneririm ama AMD hevesin varsa kırılmasını da istemem.
144 hz monıtorum ve satmak istesem satamayacagım olu fıyatına anca satacagım 1060 lı bir kasam var :D çağ atlamak istiyorum 144 le idare edip 1 ay sonra monıtoru satıp 240 hz e geçicem yani dahil değil

açık konuşmak gerekirse günlük işim yok pc sadece oyun benim için yazılım falan video gibi şeylerle uğraşmıyorum amd seçme sebebim uygun olmasıydı bu işlemciyi seçme sebebimde kendi soğutucusu olmasıydı ilerde sıvı soğutucu alırım 3-4 ay kendi soğutucusu ile takılsın gibisinden düşünüyordum

144 Hz monitörüm ve satmak istesem satamayacagım olu fıyatına anca satacagım 1060'lı bir kasam var :D çağ atlamak istiyorum 144 le idare edip 1 ay sonra monıtoru satıp 240 Hz'e geçeceğim yani dahil değil.

Açık konuşmak gerekirse günlük işim yok PC sadece oyun benim için yazılım falan video gibi şeylerle uğraşmıyorum AMD seçme sebebim uygun olmasıydı bu işlemciyi seçme sebebimde kendi soğutucusu olmasıydı ileride sıvı soğutucu alırım 3-4 ay kendi soğutucusu ile takılsın gibisinden düşünüyordum.

Genellikle ne tarz oyunlar oynuyorsun? Ona göre RAM'i belirleyeceğim.

tek emin olduğum nokta pny 4070 super overclocked ekran kartının bana kesinlikle yeteceğiydi ki fiyat performansı baya uygun hissetirdi bana

Genellikle ne tarz oyunlar oynuyorsun? Ona göre RAM'i belirleyeceğim.
fps
rust
onun dışında klasik büyük oyunları bitirmeyi düşünüyorum hogwast legecy dir zelda serisini pc m açıyor sağolsunlar grafik konusunda kasmamışlar bitirdim seriyi mesela o tarz witcher 3 ü bitiricem falan

tek emin olduğum nokta pny 4070 super overclocked ekran kartının bana kesinlikle yeteceğiydi ki fiyat performansı baya uygun hissetirdi bana

fps
rust
onun dışında klasik büyük oyunları bitirmeyi düşünüyorum hogwast legecy dir zelda serisini pc m açıyor sağolsunlar grafik konusunda kasmamışlar bitirdim seriyi mesela o tarz witcher 3 ü bitiricem falan
işin rakabet tarafı rustta rust içinde hızlı ssd ve sağlam işlemci önemli ssd sunuculara hızlı girebilmek için önemli işlemcide oyunun optimilizasyonu eski olduğu için ekran kartından çok işlemciye yükleniyor ondan önemli

fps
rust

işin rakabet tarafı rustta rust içinde hızlı ssd ve sağlam işlemci önemli ssd sunuculara hızlı girebilmek için önemli işlemcide oyunun optimilizasyonu eski olduğu için ekran kartından çok işlemciye yükleniyor ondan önemli
yani kısacası sağlam ramde önemli çünkü 4090ti da taksam 4070 super de taksam fps artmayacak 3060 ti da da yüksek fps alınıyor oyunda gerisi ram hızı falan ondan ztn sistemi bu şekilde toplamaya çalışmıştım

Son düzenleme:

Geri
Yukarı