550 TL'ye 2. el R9 290 alınır mı?

R9 290 zamanında GTX 780’ in rakibi olarak çıkarılmış bir kart. 2013 ya da 2014 çıkışlı. En az 5 yaşında yani kart. Eski bir seri olduğu için fazlasıyla güç tüketiyor ve yıpranma süresini de göz önünde bulundurman lazım. Performans olarak GTX 970’ den az biraz geride fakat bariz şekilde GTX 1050Ti ve 960 ve R9 380X’ den üstün. Bu da aşağı yukarı RX 470’ in performansına denk gelebiliyor. RX 570 bir tık daha üst model buna nazaran. Fiyat olarak ise uygun bile denilebilir.

@Alte Mariner gtx 780 daha iyi performans veriyor r9 380 den fakat çok daha eski bunun çok fazla eksisi var mıdır?
Bu arada satıcıya sordum mining yapılmadı dedi furmark testinin videosunu da atabilirim falan dedi.

@Alte Mariner gtx 780 daha iyi performans veriyor r9 380 den fakat çok daha eski bunun çok fazla eksisi var mıdır?
Bu arada satıcıya sordum mining yapılmadı dedi furmark testinin videosunu da atabilirim falan dedi.
Yıpranma payı diye birşey var sonuçta eski kart. Ama Furmark testi sonuçları ve ısı değerleri düzgünse alınabilir. Isı değerleri düzgün değilse termal macun yenilemesi ve fan temizliği gerekebilir. İnternetteki gtx 780 testleriyle karşılaştırmayı unutma.

Almak riskli ve eski kartlar buna itiraz etmiyorum ki! Ölü bir seri diyorsunuz onu neye dayanarak söylüyorsunuz ? Ben 3 yılı aşkındır R9 380 kullanıyorum daha bir tane sorun çıkarmadı.

Hayırlı akşamlar. Kardeşim 3 hafta önce Letgo'dan ikinci el Msi Gaming x Rx470 aldım. 500 TL'ye gayet memnunum. Daha mantıklı olur o kartı almaktan. Bir kaç gün sık sık takip edersen Letgo'yu mutlaka denk gelecektir. Cihazı alırken arkadaşla bir bilgisayarcıya falan gidersen ya da iyi bir kafeye denetirsin ekran kartını. 8 pin girişli.

Hayırlı akşamlar. Kardeşim 3 hafta önce Letgo'dan ikinci el Msi Gaming x Rx470 aldım. 500 TL'ye gayet memnunum. Daha mantıklı olur o kartı almaktan. Bir kaç gün sık sık takip edersen Letgo'yu mutlaka denk gelecektir. Cihazı alırken arkadaşla bir bilgisayarcıya falan gidersen ya da iyi bir kafeye denetirsin ekran kartını. 8 pin girişli.
Letgo da Get satışı var mı? Çorum da oturuyorum da

Malesef get açma durumu yok. Elden satış oluyor sadece. Çorum için baktığımda denk gelemedim. Artık işiniz sahibinden de getli ilanlara bakmak oluyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı