5500-6500TL arası sistem tavsiyesi

Ryzen 5 3600 ve ASUS TUF B450 M PRO Gaming üstüne bir de 8 veya 16 GB RAM ve 1650 Ti veya süper çok iyi bir performans alabilirsin ama eğer istersen biraz daha bekleyip yeni çıkacak olan Ray Tracing'li ekran kartlarından alabilirsin ama daha alt modellerinern mesela RTX 3060 veya çıkarsa RTX 3050 gibi.

Beklemeye tahammülüm kalmadı açıkçası :)

NOVA-5600XT / Intel i5-10400F / ASUS DUAL RX 5600 XT 8GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR

Satın aldıktan sonra güç kaynağını değiştirebilirsen bunu öneririm. Hatta kasayı da değiştirebilirsin.

Pek anlamam ama hoşuma gitti gibi kasa ama cidden hiç anlamam güç kaynağı falan hocam sadece size bıraktım olayı :)

6650 TL. Bütçe artmazsa 1660 Ti alabilirsiniz.

i3 pek çekici gelmedi ama teşekkür ederim :)

Beklemeye tahammülüm kalmadı açıkçası :)

Pek anlamam ama hoşuma gitti gibi kasa ama cidden hiç anlamam güç kaynağı falan hocam sadece size bıraktım olayı :)

i3 pek çekici gelmedi ama teşekkür ederim :)

Ama 2060 koydum. Arkadaşın önerdiği 5600 XT sistemde benim sisteme göre DLSS ve Ray Tracing yok.

Zalman ZM550-GVII 550 W Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe (akakce.com)
Şu güç kaynağı daha önce bana önerilmişti ben de size öneriyim.

Ama 2060 koydum. Arkadaşın önerdiği 5600 XT sistemde benim sisteme göre DLSS ve Ray Tracing yok.

Evet DLSS ve rt teknolojileri olmasa da performans açısından 5600 XT biraz daha ileride. Alacak arkadaşın inceleme videolarını ve daha önce açılmış karşılaştırma yazılarını okuyup ikisi arasından karar vermesi daha sağlıklı olur. DLSS ve Ray Tracing teknolojilerini araştırmanı öneririm. Daha sonra AMD ve NVIDIA arasından tercih yaparsın. @Frekanson7.

Yeni konular

Geri
Yukarı