5500 TL Render Sistemi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

GuardOfDehsetim

Hectopat
Daha fazla  
Selamunaleyküm arkadaşlar,

Bir arkadaşım sistem toplayacak. Bütçesi 4000-5500TL
3D GRAFİK-RENDER-ANİMASYON için bir pc toplamak istiyor. Sadece iş üzerine kurulu bir sistem toplamak amacı. Cinema 4d programı ile günlerce render alıyor. Diğer kullandığı programlar, after effects ve adobe premiere.

Bilgisayarı günlerce açık kalacağı için soğutması mükemmel olmalı.

Fiyat Maksimum 5500 TL.

Render'da uçacak bu sistem.
ffff.png

Yukarıdaki sistem işlemciye bağlı Render de çok güzel performans verecektir ama benim tavsiyem ekrankartını Gtx 780Tİ yapıp işlemciyi 4790K yapmanız. Gtx 780 ile Gtx 780Tİ arasında Render olarak çok fark var. Grafik çizim ve çizim Renderleri genellikle ekrankartına yükleniyor diye biliyorum.

Selamunaleyküm arkadaşlar,

Bir arkadaşım sistem toplayacak. Bütçesi 4000-5500TL
3D GRAFİK-RENDER-ANİMASYON için bir pc toplamak istiyor. Sadece iş üzerine kurulu bir sistem toplamak amacı. Cinema 4d programı ile günlerce render alıyor. Diğer kullandığı programlar, after effects ve adobe premiere.

Bilgisayarı günlerce açık kalacağı için soğutması mükemmel olmalı.

Fiyat Maksimum 5500 TL.

Arkadaşına söyle bir ay daha beklesin , Haswell-E ler çıkacak ve beraberinde X99 anakartlar ,DDR4 ram ler gelecek.Haswell-E ler ucuz olmasa da arkadaşınızın "tam istediği" sistemler olacak.

Yukarıdaki sistem işlemciye bağlı Render de çok güzel performans verecektir ama benim tavsiyem ekrankartını Gtx 780Tİ yapıp işlemciyi 4790K yapmanız. Gtx 780 ile Gtx 780Tİ arasında Render olarak çok fark var. Grafik çizim ve çizim Renderleri genellikle ekrankartına yükleniyor diye biliyorum.

GTX 780 Ti yapabilir fakat Soket 2011 işlemciler 1150'ye nazaran çok önde. Zaten siyah kutudan belli oluyor :D.

Doğru söylüyorsunuz. Ben genelde CryEngine 3.0 kullanıyorum. Abimde 3d max kullanıyor. Kullanım esnasında görev yönetisine bakıyorumda işlemci pek efor sarfetmiyor ama Gpu_Load'ın %99 oluyor. Ben buna dayanarak söyledim.

Dosyaları açarken, kaydederken, yükleme yaparken hep işlemciye yük biniyor. Zaten 2011'in amacı render için.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı