3600 TL Render sistemi

Ertem Erdoğan

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar render ve performans için pc topladım vatan computerden 3600 TL'ye acaba fiyatı uygunmudur donanımcı arkadaşların tavsiyelerını merakla bekliyorum. Satın alacağım bu sistem için eğer gerekli görmediğiniz yada tavsiye edeceğiniz bir husus varsa yorumlarınızı esirgemeyin..

performanskhGJy.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Önerdiğim sistemde, güç kaynağı 750w mı yapsam kararsız kaldım ve işlemci soğutucusu koyamadım. Gtx 760 yetmeyecektir bu yüzden R9 290 veya Gtx770 ekran kartı seçilmelidir.

Ekran Alıntısı.PNG

Bana kalırsa 4690K + Evga SuperClocked ACX 2.0 GTX 970 daha hoş olur gibi geldi. i7 işlemciler render de iyi fakat 4690K da küçümsenmemeli.

After Effects ile kaliteli kısa film falan çevirmeyecek iseniz x79 gibi ağır bir render sistemine gerek yok. 4690K işinizi görecektir diye düşünüyorum. Tabi intro & video düzenleme gibi işlerden bahsediyorsak.

Hocam intel serisinde 2011 kullanmak istiyorum dediğiniz iyi olabılır. Fakat bu işlemciyle ekran kartı biraz uyumsuz mu olmus dıyorsunuz?

After Effects ile kaliteli kısa film falan çevirmeyecek iseniz x79 gibi ağır bir render sistemine gerek yok. 4690K işinizi görecektir diye düşünüyorum. Tabi intro & video düzenleme gibi işlerden bahsediyorsak.

Sadece after effect değil aslında ayrıca program yazıyorum. İşlemcimin biraz iyi olmasını istedim ama yanlış mı düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı