5500 TL'ye G-SYNC destekli monitör Tavsiyesi

Bütçe
4000-5500

EmirArat

Hectopat
144-240 Hertz en fazla 1 ms 1080 ya da 1440p G-Sync desteği olan bir monitör almak istiyorum. Panel IPS ya da TN olabilir. Yeter ki ghosting sorunu olmadan rahatça oyun oynayabileyim ve filmlerde karanlık sahneler siyah ekran olmasın.

Arkadaşlar kopyala-yapıştır yaptığınız monitörler g-sync değil g-sync compatible destekli. Lg 32gk850g kullanıyorum. Memnunum. Fakat bu monitörü sıfır bulamayabilirsiniz. N11'de outlet var. Dolap uygulamasında benim de almış olduğum kişi 3750'ye satıyor. Sıfır garanti yok. Tercih sizin. 5500 civarına VA veya IPS zor. Acer ve Omen'in TN panelleri var.

Arkadaşlar kopyala-yapıştır yaptığınız monitörler g-sync değil g-sync compatible destekli. Lg 32gk850g kullanıyorum. Memnunum. Fakat bu monitörü sıfır bulamayabilirsiniz. N11'de outlet var. Dolap uygulamasında benim de almış olduğum kişi 3750'ye satıyor. Sıfır garanti yok. Tercih sizin. 5500 civarına VA veya IPS zor. Acer ve Omen'in TN panelleri var.
g-sync ile g-sync compatible farkı nedir

Biri donanımsal biri yazılımsal. Aradaki fark hissedilmeyecek kadar az.
Arada ciddi derecede fark var. Sizin paylaştığınız monitör 48-165 hertz arasında g-sync compatible olarak çalışırken benim dediğim monitör ise 1-165 hertz arasında g-sync olarak çalışıyor. Benim dediğim monitörde dahili g-sync çipi var monitör içerisinde. NVDIA da bu görseldeki gibi açıklıyor.

chrome_2022-05-29_22-23-44.png

g-sync ile g-sync compatible farkı nedir

Arada ciddi derecede fark var. Sizin paylaştığınız monitör 48-165 hertz arasında g-sync compatible olarak çalışırken benim dediğim monitör ise 1-165 hertz arasında g-sync olarak çalışıyor. Benim dediğim monitörde dahili g-sync çipi var monitör içerisinde. NVDIA da bu görseldeki gibi açıklıyor.
Hepsinin farkındayım. Resmi olarak NVIDIA tarafından onaylanan G-Sync Compatible sertifikalı monitörler gayet de iş görüyor.
IPS'ten vazgeçmeye değeceğini düşünmüyorum.

Hepsinin farkındayım. Resmi olarak NVIDIA tarafından onaylanan G-Sync Compatible sertifikalı monitörler gayet de iş görüyor.
IPS'ten vazgeçmeye değeceğini düşünmüyorum.
IPS vs VA kişisel bir tercih fakat dediğim gibi arada azımsanmayacak derecede fark var.

Şunu öneririm:
MAG274QRF-QD ile MAG274QRF in farkları neler bilginiz var mı?
Biri donanımsal biri yazılımsal. Aradaki fark hissedilmeyecek kadar az.
Yazılımsal G-Sync kullanımı nasıl oluyor? Nvidia Denetim Masası'ndan aktif ederek mi? Yoksa normal Gsync gibi otomatik olarak her zaman çalışıyor da sadece çalışma prensibi mi farklı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı