5500 XT sistemin Valorant performansı nasıl?

Bu videoyu görmemiştim. Güzel soğutmuş stok fan değildir sanıyorum, benimki Spire takmama rağmen 70 dereceye kadar atıyor hemen.
70 dereceye atınca thermal throttle olmuyordur zannediyorsam, sessizlik için mi yoksa daha çok soğuk çalışıyor görünsün diye mi soğutucu düşünüyorsunuz?

70 dereceye atınca thermal throttle olmuyordur zannediyorsam, sessizlik için mi yoksa daha çok soğuk çalışıyor görünsün diye mi soğutucu düşünüyorsunuz?

Sessizlik için düşünüyorum öncelikle. Valorant'ta olmasa da Cyberpunk'ta daha yüksek fan sesi oluyor.

Onu takip edemedim hiç ama 70 üzerinde %100 oluyor sanıyorum.
Anladım hocam, sadece merak ettiğim için sormuştum, CPB'si açık full turboda çalışan bir 3300X için o zaman güzel bir soğutucu şart gibi 🙂. Yalnız bazı kule tipi soğutucularda da sesli çalışma problemi var, mesela eski kasamdaki i5-2500 120mm'lik Gammax 200T ile %100 yükte dahi 60 dereceyi geçmemesine rağmen fanı 2300-2500 devirlere kadar çıkıyordu, çok rahatsız bir ses çıkmıyordu ama kasadaki o hafif rüzgar esinti misali çıkan ses biraz da olsa duyulabiliyordu. Bence ses için bu noktaya da dikkat et derim, her soğutucunın karakteristik özelliği farklı oluyor, kullanmadan bilemiyorsun.

Son düzenleme:
Anladım hocam, sadece merak ettiğim için sormuştum, CPB'si açık full turboda çalışan bir 3300X için o zaman güzel bir soğutucu şart gibi 🙂. Yalnız bazı kule tipi soğutucularda da sesli çalışma problemi var, mesela eski kasamdaki i5-2500 120mm'lik Gammax 200T ile %100 yükte dahi 60 dereceyi geçmemesine rağmen fanı 2300-2500 devirlere kadar çıkıyordu, çok rahatsız bir ses çıkmıyordu ama kasadaki o hafif rüzgar esinti misali çıkan ses biraz da olsa duyulabiliyordu. Bence ses için bu noktaya da dikkat et derim, her soğutucunın karakteristik özelliği farklı oluyor, kullanmadan bilemiyorsun.

Bu işlemcide 1500X'den çok farklı olarak sıcaklık bir anda tavan yapıyor. Saniyede 70 dereceye çıkıp yük azalınca 40 derecelere düşebiliyor. Termal macunu çok başarılı süremedim bu sefer etkisi var mı bilmiyorum. Bakır tabanlı, Cooler Master üretimli Spire koydum iyi kötü kontrol altında tutuyor, kutusundan çıkan Stealth'ı görmen lazım tam bir teneke ilk kez yakından inceleme fırsatım oldu satsan 50 TL anca eder öyle bir fan.

Yeni konular

Geri
Yukarı