5500 XT vs GTX 1070

@Penetrator God neden beğenmedim attınız 5000 serisi kullanıp mmnun kalmış birini gösterir misiniz bana 1070 bariz bir şekilde daha iyi bir seçenek.

Alacağı kartın durumunu bilmeden yorum yapıyorsunuz. Miningte kullanıldığını nereden çıkardınız? Vahiy mi geldi? 1070 ile de mining yapılmıştır sizin mantığınızla. Ayrıca bariz olan tek şey NVIDIA fanboyluğu yapmanızdır. Bu yüzden beğenmedim yoksa kişiden kişiye değişir hangisinin daha iyi seçenek olduğu. Teknoloji şans işi. 1070 aldığında da sorun yaşayacaksa yaşar. 5500 XT'de fiziksel bir sorun yoksa en fazla sürücü kaynaklı sorun yaşayabilir onu da deneme yanılmayla uygun kararlı bir sürücü kurarak çözer.

Alacağı kartın durumunu bilmeden yorum yapıyorsunuz. Miningte kullanıldığını nereden çıkardınız? Vahiy mi geldi? 1070 ile de mining yapılmıştır senin mantığınla. Ayrıca bariz olan tek şey NVIDIA fanboyluğu yapmanızdır. Bu yüzden beğenmedim yoksa kişiden kişiye değişir hangisinin daha iyi seçenek olduğu. Teknoloji şans işi. 1070 aldığında da sorun yaşayacaksa yaşar. 5500 XT'de fiziksel bir sorun yoksa en fazla sürücü kaynaklı sorun yaşayabilir onu da deneme yanılmayla uygun kararlı bir sürücü kurarak çözer.

5500 sürücüleri ve yazlımı sorunlu olduğu için minig de daha çok kullanılıyor hadi kullanılmasın sürücüleri ve yazılımı berbat memnun olan tek bir kişi görmedim ve NVIDIA'nın AMD'den daha kaliteli olduğunu herkes biliyor 5500'ün tek artısı şu an daha yeni olması ve bu 1070'den daha iyi bir seçenek olmasını sağlamıyor.

5500 sürücüleri ve yazlımı sorunlu olduğu için minig de daha çok kullanılıyor hadi kullanılmasın sürücüleri ve yazılımı berbat memnun olan tek bir kişi görmedim ve NVIDIA'nın AMD'den daha kaliteli olduğunu herkes biliyor 5500'ün tek artısı şu an daha yeni olması ve bu 1070'den daha iyi bir seçenek olmasını sağlamıyor.

Varsayımlar üzerine yaptığınız kötülemelerle de fosilleşmiş 1070, 5500 XT kıyasla herkes için daha iyi bir seçenek olmuyor işte. Konu sahibi zaten 5500 XT almayı düşündüğünü son olarak belirttiği için yazdıklarınızın da hiçbir anlamı kalmıyor artık. Kendi kendinize çalıp oynamaya devam edin.

Varsayımlar üzerine yaptığınız kötülemelerle de fosilleşmiş 1070, 5500 XT kıyasla herkes için daha iyi bir seçenek olmuyor işte. Konu sahibi zaten 5500 XT almayı düşündüğünü son olarak belirttiği için yazdıklarınızın da hiçbir anlamı kalmıyor artık. Kendi kendinize çalıp oynamaya devam edin.

@ArthurMorgan33 hocam siz ne düşünüyorsunuz. Kartın eski olması neden bu kadar kötüleştiriyor bu kartı arkadaşların gözünde.

GTX 1070 aşağı yukarı RX 5600 XT rakibi, arada hissedilir derecede performans farkı var, iki kartın da mining için kullanılması muhtemel RX 5500 XT 8 GB ise de. Her ne kadar 1000 serisi RX 5000 serisinden 2 sene daha eski de olsa aradaki performans seviyesi azımsanmayacak derecede olduğundan sırf güncel olacak diye 5500 XT almak mantıksız olur. Çünkü 5500 XT yarın bir gün ileriki oyunların sistem gereksinimlerine yetmeyebilir ama GTX 1070'in bir miktar gideri olacak. Sırf sürücü desteği daha güncel olacak diye daha da güçsüz olan 5500 XT almak mantıksız olur, ha kart çok eski ve yıpranmışsa ve 5500 XT daha sağlam duruyorsa, GTX 1070 alınmaz ama söylediğim gibi sürücü desteği tek başına 5500 XT'yi iyi kılmıyor. 5600 XT ve üzeri veya dengi AMD kart olsa anlarım.

GTX 1070 aşağı yukarı RX 5600 XT rakibi, arada hissedilir derecede performans farkı var, iki kartın da mining için kullanılması muhtemel RX 5500 XT 8 GB ise de. Her ne kadar 1000 serisi RX 5000 serisinden 2 sene daha eski de olsa aradaki performans seviyesi azımsanmayacak derecede olduğundan sırf güncel olacak diye 5500 XT almak mantıksız olur. Çünkü 5500 XT yarın bir gün ileriki oyunların sistem gereksinimlerine yetmeyebilir ama GTX 1070'in bir miktar gideri olacak. Sırf sürücü desteği daha güncel olacak diye daha da güçsüz olan 5500 XT almak mantıksız olur, ha kart çok eski ve yıpranmışsa ve 5500 XT daha sağlam duruyorsa, GTX 1070 alınmaz ama söylediğim gibi sürücü desteği tek başına 5500 XT'yi iyi kılmıyor. 5600 XT ve üzeri veya dengi AMD kart olsa anlarım.

Ve en önemli etken bence kaç saatdir anlatmaya çalışıyorum 5000 serisi sürücü yazılımı falan berbat ötesi.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı