55TL Termal Macun Önerisi

Abdulkadir_ege

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Benim 55 liralık bir bütçem var fakat termal macunda karar veremedim. HP Pavilion var İ5 9300H bu işlemciye en iyi hangi termal macunu almalıyım?

Arkadaşın önerdiği macunu bizzat kullandım ve memnun kaldım. Stock macuna oranla 8-10 derece düşüş sağladı.
anladım yorumunuz için sağ olun.
Ne zamandır termal macun değişimi yapmadığınıza bağlı bir durum. Bayadır değişmediyse etkiyi fark edersiniz.
PC yi alalı 9 - 10 ay oldu ve 4-5 ay da undervoltsuz oyun oynadım.

Fanlarınızı temizleyin, oyunlarda veya yük altında fan hızını izleyin, termal padleri kontrol edin. Bilgisayar havayı alttan atıyor veya alıyorsa altına yükseltmek için kitap koyun veya soğutucu alın. Termal macunu bol bol sürmeyin! MX-4 güzel bir macun ek olarak Cooler Master' ın macunlarına da bakabilirsiniz. Isı iletkenliği 8W ve üstü bütçenize göre bir termal macun alın.
Bulunduğunuz bölgeden dolayı da sıcaklık artışı olabilir.

Fanlarınızı temizleyin, oyunlarda veya yük altında fan hızını izleyin, termal padleri kontrol edin. Bilgisayar havayı alttan atıyor veya alıyorsa altına yükseltmek için kitap koyun veya soğutucu alın. Termal macunu bol bol sürmeyin! MX-4 güzel bir macun ek olarak Cooler Master' ın macunlarına da bakabilirsiniz. Isı iletkenliği 8W ve üstü bütçenize göre bir termal macun alın.
Fanları 2 3 gün önce temizledim ve her ay 2 defa süpürge makinesi tutuyorum. Fan hızları kulaklık takılı olsa bile sesi geliyor. Soğutucu alıcam fakat maddi açıdan bir dahaki aya sarkıyor. MX-4 ü almaya karar verdim. Teşekkür ederim. :)

Dediğimi bir deneyin, altına kitap koyun altından rahat hava alacak şekilde ve bir değişik olursa yazın.

Dediğimi bir deneyin, altına kitap koyun altından rahat hava alacak şekilde ve bir değişik olursa yazın.
Denedim ama yine aynı 93 e kadar çıktı.

Dosya Ekleri

• IMG_20200622_164016.jpg
    IMG_20200622_164016.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 19
Uyarı! Bu konu 4 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı