56.000 TL Sistem önerisi

Bütçe
56000

Ege Altunay

Hectopat
Daha fazla  
Evet cidden bütçe doğru. Arkadaşım kendisi için konu açmamı rica etti. Ayrı ayrı parçalardan oluşan bir sistem toplamayı düşünüyor.(Yani hazır sistem almayacak çok iyi bir öneri gelmezse.)Sistemde monitör hariç her şey olacak. İşlemci ve ekran kartını Almanya'dan almayı düşünüyormuş. İstekleri şöyle:
  • 32G 6000MHz RAM
  • Ekipmanlar yüksek kalitede olmalı
  • Sıvı soğutma istiyor.
  • Ekran kartı NVIDIA
  • İşlemci ise AMD olmalı
Kolay gelsin.

Hocalar cidden ironi değil, adam alacak ama öneriye ihtiyacı var yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleme:

9500 TL ekipmanlara kalıyor. O konuda pek bilgim yok. Ama üst düzey ekipmanlar da alabilirsiniz diye düşünüyorum o fiyatlara. @GalaxySal450 yardımcı olabilir.

9500 TL ekipmanlara kalıyor. O konuda pek bilgim yok. Ama üst düzey ekipmanlar da alabilirsiniz diye düşünüyorum o fiyatlara. @GalaxySal450 yardımcı olabilir.

RAM bunlar olsun:

Kasadan kısılıp soğutmaya verilebilir bence:

Ekipman olarak ben @GalaxySal450 hocamın aracılığını yapayım:

Fare Razer DA V3 Pro.

Klavye ise direkt XPG Summoner. Daha da yuksek olarak Wooteng 60HE oneririm, dunyanin en iyi klavyesi.

Mouse pad ise Artisan Hayate Otsu. (Cok pahali bir model aklınızda bulunsun)

Kulaklik olarak Logitech G535 veya Razer Kraken V3 Pro'yu öneririm.

Mouse padden kısılabilir, Porge 90x40 bakabilir.

RAM bunlar olsun:

Kasadan kısılıp soğutmaya verilebilir bence:

Ekipman olarak ben @GalaxySal450 hocamın aracılığını yapayım:

Fare Razer DA V3 Pro.

Klavye ise direkt XPG Summoner. Daha da yuksek olarak Wooteng 60HE oneririm, dunyanin en iyi klavyesi.

Mouse pad ise Artisan Hayate Otsu. (Cok pahali bir model aklınızda bulunsun)

Kulaklik olarak Logitech G535 veya Razer Kraken V3 Pro'yu öneririm.

Mouse padden kısılabilir, Porge 90x40 bakabilir.

RAM olarak bende bunu atacaktım Intel uyumlu yazıyor diye atmamıştım kasayı da doğru biraz yüksek tuttum ama en azından bu olmalı bence

Ekipmana böylelikle fazlasıyla bütçe oluyor onun yerine sıvı soğutma da tercih edilebilir.

RAM olarak bende bunu atacaktım Intel uyumlu yazıyor diye atmamıştım kasayı da doğru biraz yüksek tuttum ama en azından bu olmalı bence.

Ekipmana böylelikle fazlasıyla bütçe oluyor onun yerine sıvı soğutma da tercih edilebilir.

Ram de ne yazdığı önemli değil hocam. Teknik detayını pek bilmiyorum, @William Butcher hocam bizi aydınlatabilir.

Kasa olarak onun alınması daha iyi olur evet.

Evet cidden bütçe doğru. Arkadaşım kendisi için konu açmamı rica etti. Ayrı ayrı parçalardan oluşan bir sistem toplamayı düşünüyor.(Yani hazır sistem almayacak çok iyi bir öneri gelmezse.)Sistemde monitör hariç her şey olacak. İşlemci ve ekran kartını Almanya'dan almayı düşünüyormuş. İstekleri şöyle:
  • 32G 6000MHz RAM
  • Ekipmanlar yüksek kalitede olmalı
  • Sıvı soğutma istiyor.
  • Ekran kartı NVIDIA
  • İşlemci ise AMD olmalı
Kolay gelsin.

Hocalar cidden ironi değil, adam alacak ama öneriye ihtiyacı var yardımcı olursanız sevinirim.
Hocam aldın mı? Almadıysan 56k'ya 7900xtx sistem topladım atayım. ddr5 sıvı soğutmalı.

Hocam ben almyacaktım arkadaş alacaktı da atarsan güzel olur.

Gerçi ekran kartı Nvidia istiyor.

Hocam bırakın Nvidia'yı. 7900xtx AMD'nin en güçlü kartı. Bu fiyata ddr5 ve 7900xtx sistem alacaksınız daha ne?

Geri
Yukarı