5600 XT Siyah ekran sorunu

arzalemdar

Hectopat
Bilgisayarımı 1 ay önce dizdim sistemim RX 5600 XT 650W PSU Ryzen 5 3600X 16 GB RAM neyse sorunum şu önceden LoL oynarken 2 kere daha bu sıkıntı gelmişti ama şimdi çok bariz yaşıyorum no man SKY açmaya çalışıyorum bilgisayardan dcnin sesi gelmeyi kesiyor sonra siyah bir ekran geliyor sadece mouse gözüken sonra o mouse ta gidiyor ve görüntü namına bir şey gelmiyor reset düğmesi çalışmıyor Power tuşuna basılı tutarak kapatabiliyorum öyle kapatıp açabiliyorum sadece bu sorunu başka oyunlarda yaşamadım CS PUBG Cities skyline falan gibi oyunlarda yaşamadım ama no man skya giremiyorum bile PC'nin sıcaklık değerleri GPU 60 derece CPU 77-65

Ekran kartı sürücüleriniz güncel mi?

AMD 5000 serisi ekran kartlarında ilk çıktığında masaüstünde bile siyah ekran yiyen oluyordu. Son zamanlarda çoğunu sürücü güncellemeleri ile çözdüler.

Bilgisayarı alalı çok olmadı en son 2 hafta önce güncelledim şu an olan en son sürücüyü kullanıyorum

Ekran kartı sürücüleriniz güncel mi?

AMD 5000 serisi ekran kartlarında ilk çıktığında masaüstünde bile siyah ekran yiyen oluyordu. Son zamanlarda çoğunu sürücü güncellemeleri ile çözdüler.

Kronik sorunlu ekran kartı. Forum bozuk dandik AMD kartlarıyla dolu. Tek çare kartı satıp RTX 2060 falan alman. Yoksa uğraşırsın değmez. Ya yeni AMD kartları bekle ya da NVIDIA al.

Aynı hatayı alıyordum 5500 xt de.
Farklı psu ve ssd ile denedim. Vatan a götürdüm. Direkt değişim istedin. 1 ay sonunda yeni ekran kartı gönderdiler.
Kutunun üzerinde ki seri No ya bak 2019 ile başlıyor sa eski seridir. Benimki de öyleydi. Gelen kartın seri nosu 2020 ile başlıyor.
O kadar Driver vs uğraştım olmadı kesinlikle karttan problem. Direk ver zaman kaybetme değişim istediğini de söyle.
Yeni ekran kartı geldi problem yok. Sorunsuz şu anda

Aynı hatayı alıyordum 5500 xt de.
Farklı psu ve ssd ile denedim. Vatan a götürdüm. Direkt değişim istedin. 1 ay sonunda yeni ekran kartı gönderdiler.
Kutunun üzerinde ki seri No ya bak 2019 ile başlıyor sa eski seridir. Benimki de öyleydi. Gelen kartın seri nosu 2020 ile başlıyor.
O kadar Driver vs uğraştım olmadı kesinlikle karttan problem. Direk ver zaman kaybetme değişim istediğini de söyle.
Yeni ekran kartı geldi problem yok. Sorunsuz şu anda
anladım çok teşekkürler
Bende alacağım da 5600 XT'yi belirli aralıklarla kartın durumunu yazar mısınız ?
kartı desteklerim cs valorant gibi 144 üstü istediğim oyunlarda full ayarlarda 200 küsür çok rahat veriyor bi dotada fullde 120 veriyor o onun dışında diğer oyunlar çok rahat 60 üstü bence alınabilecek en iyi kartlardan fiyatı ucuz ve yeterli derecede fps alıyorum tüm oyunlarda tek sıkıntısı siyah ekran ki bundan dolayı göndericem sanırım ben de

Yeni konular

Geri
Yukarı