5600 XT ve 2600X sıcaklık değerleri

Emre İpek

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Oyundayken;
Ekran kartı 72 - 74 arası dolanıyor. Bağlantı yeri sıcaklığı ise 83-84 derece.
İşlemci ise anlık sıçrama ile 78'e çıkıp tekrar 70'e iniyor. (70'in altına pek düşmüyor)
Bu değerler "uzun" vadede bir sorun teşkil eder mi?

XFX 5600 XT / 2600X (stok fan)
-Hwinfo değerlerinde gözünüze çarpan bir aksaklık varsa belirtir misiniz?

Dosya Ekleri

• boşta.png
    boşta.png
    73,5 KB · Görüntüleme: 33
  • darbogaz.png
    darbogaz.png
    63,7 KB · Görüntüleme: 35
  • oyun.png
    oyun.png
    103,8 KB · Görüntüleme: 41
  • oyun2.png
    oyun2.png
    78,4 KB · Görüntüleme: 33
Sıcaklıklar gayet normal, işlemci sıcaklığını düşürmek istiyorsanız kule tipi bir soğutucu alın ya da stock GHz de kullanın en az 20 derece fark ediyor bende (ryzen 5 3600)
Ekran kartı için bir miktar fan hızınızı arttırmanız daha sağlıklı olacaktır uzun vade için, bu sıcaklıklar da gayet normal.

Sıcaklıklar gayet normal, işlemci sıcaklığını düşürmek istiyorsanız kule tipi bir soğutucu alın ya da stock GHz de kullanın en az 20 derece fark ediyor bende (ryzen 5 3600)
Ekran kartı için bir miktar fan hızınızı arttırmanız daha sağlıklı olacaktır uzun vade için, bu sıcaklıklar da gayet normal.

Eğer elzem değilse soğutucu için para harcamak istemiyorum hocam. GPU fan hızını arttırmayı becerebilirsem birazcık arttıracağım sanırım.

Eğer elzem değilse soğutucu için para harcamak istemiyorum hocam. GPU fan hızını arttırmayı becerebilirsem birazcık arttıracağım sanırım.

İstersen dediğim gibi BIOS ayarlarından Core Performans Boost ayarını devre dışı bırakabilirsin benim işlemcim de 80'lere kadar çıkıyordu anlık şu an stock fan ile maksimum 55 görüyor, çok ufak bir performans kaybı oluşuyor.

İstersen dediğim gibi BIOS ayarlarından Core Performans Boost ayarını devre dışı bırakabilirsin benim işlemcim de 80'lere kadar çıkıyordu anlık şu an stock fan ile maksimum 55 görüyor, çok ufak bir performans kaybı oluşuyor.
Anladığım kadarıyla bayağı fark ediyor. Sağ olasın.

Geri
Yukarı