5600X 3060 Ti sisteme 2500-3000 TL PSU Önerisi

Çok teşekkürler arkadaşlar, Thermaltake markasına karşı bir ön yargım var elbette önerdiğiniz model iyidir ama Corsair alsam daha iyi hissederim gibi. O yüzden TX850M, RM850X, HX850 modellerin birini indirimdeyken yakalamam daha iyi olabilir.

Kasanızda kablo karmaşasını önlemek istiyorsanız tam modüler bir PSU seçin. Eğer bu kadar dert değilse TX850M alabilirsiniz zira daha ucuz.

Aslında yarı modüler bir model olan TX sadece 24 pin ve CPU pinleri mevcut geri kalan kablolar modüler değil mi? Zaten 24 pin ve CPU pinleri takmak zorunda olduğumuzu varsayarsak Tam modüler ve yarı modüler arasında bir fark oluşturmaz gibi tam modülerde olsa o kabloları kullanacağım mecbur. :)

Hocalarım merhaba rahatsız ediyorum ama düşündüğüm iki modelin de indirimi bitmiş benim hesap kesimi ayın 3'ünde olduğu için 3'ünde sipariş vereceğim. Şu anlık en yakın model olan HX850'e yakın duruyorum fiyatından ve plat olmasından dolayı.

Ama aklıma takılan bir konu var şu anki ekran kartım için fazla fazla yeterli ama benim amacım ileriye dönük olması amaçlı 6000 serisi için yüksek kalite amaçlı alıyorum yani büyük ihtimal 6000 serisi bir ekran kartı çıkana kadar 3060 Ti beni idare eder.

Peki 850 Watt yeterli gelir mi 6080 gibi bir ekran kartına yoksa bütçemi arttırıp 1000-1200 watta çıkmam gelecek açısından daha mı iyi olur? Bir sonraki kartım XX80-80 Ti düşünüyorum çünkü. @RPM @Airi

Son düzenleme:
@Godsume Yeni nesil kartlar geldikçe güç tüketimleri de ya düşüyor ya da bir önceki nesil kartlar ile aşağı yukarı aynı oluyor. İleride ne olur bilemem ancak kaliteli bir 750W-850W PSU sizi yıllarca idare edecektir.

Ayrıca tekrar belirtmek istiyorum, HX850 diğerlerinden daha eski bir model. İyi olmasına iyi ancak güncel değil. 80+ Platinum ile 80+ Gold arasında da öyle fazla fark yok. Hatta bazı Gold PSU'lar Platinum standartlarını zorlayabiliyor.

O yüzden güncel olan bir ürünü almanızı öneririm. İllaki Corsair olsun diyorsanız RM750X, RM850X alınabilir. Bunun dışında GF1 öneririm. Kendim de GF1 850W modelini kullanıyorum zaten, sessizlik konusunda başarılı. Diğer testlerini bizzat konu olarak paylaşmıştım, bakabilirsiniz.

@Godsume Yeni nesil kartlar geldikçe güç tüketimleri de ya düşüyor ya da bir önceki nesil kartlar ile aşağı yukarı aynı oluyor. İleride ne olur bilemem ancak kaliteli bir 750W-850W PSU sizi yıllarca idare edecektir.

Ayrıca tekrar belirtmek istiyorum, HX850 diğerlerinden daha eski bir model. İyi olmasına iyi ancak güncel değil. 80+ Platinum ile 80+ Gold arasında da öyle fazla fark yok. Hatta bazı Gold PSU'lar Platinum standartlarını zorlayabiliyor.

O yüzden güncel olan bir ürünü almanızı öneririm. İllaki Corsair olsun diyorsanız RM750X, RM850X alınabilir. Bunun dışında GF1 öneririm. Kendim de GF1 850W modelini kullanıyorum zaten, sessizlik konusunda başarılı. Diğer testlerini bizzat konu olarak paylaşmıştım, bakabilirsiniz.

Anladık hocam 850 yeterli diyorsanız fazladan 2000 TL vermenin mantığı yok o zaman. İllaki Corsair olsun demiyorum hocam siz daha bilgilisiniz benim amacım A tierdeki parama göre en kaliteli PSU'yu almak. 3000-3500'e en iyisi GF1 diyorsanız onu da alabilirim tabii ki.

@Godsume

Öncesinde de söylemiştim, hangisi içinize sinecekse onu alın. Zaten hepsi aynı sınıfta yer alıyor. Hepsi çok iyi PSU'lar. Her türlü işinizi görecekler.

Aralarındaki fark %1-%3 civarında. Ki bunları kullanım esnasında hissetmeniz mümkün değil.

Bu arada, Corsair'in garanti servisini tamamen göz ardı ettim. Açıkçası Corsair müşteri memnuniyeti konusunda iyi bir marka, sorun yaşadığınızda yardımcı oluyorlar -en azından 1-2 yıl öncesine kadar böyleydi, şu an durum nedir bilmiyorum-

Yani garanti kalitesi için RMx alınabilir.

HX850 eski bir ürün ama hala diğer alternatiflerine nazaran daha iyi bir ürün olduğundan öneriyorum. Sessizlik konusunda HX850 daha iyi aynı zamanda verimlilik konusunda da daha iyi. RM850X en azından Gold'un sınırlarını zorlamıyordu HX850 direkt Platinum. Üzerine yani HX850 varken daha üst para vermeyi doğru bulmuyorum yoksa RM850X HX850'nin altına inse çok rahat tercih edilebilecek bir PSU.

İkinize de çok teşekkür ederim arkadaşlar. Evet Corsair müşteri memnuniyeti açısından iyi olduğu için aklımda o vardı hocam, yoksa Corsair fanı değilim. :) Corsair'in kendi sitesinde baktığımda HX850'nin RMx serisinden daha pahalı olduğunu gördüğüm ve yüksek performanslı olduğunu gördüğüm için onu düşünmüştüm zira Türkiye de şu an ikisinin fiyatı aynı. Eğer cumartesiye kadar indirim olmazsa ve aynı fiyat ise hx tercih edilebilir gibi duruyor. RMx indirime girerse veya aynı classmanda bir PSU indirime girerse onlara da bir almadan size danışırım çok teşekkürler tekrardan.

Bugün HX1000 sipariş verdim, hesap kesimim yarındı ama indirimi görünce kaçırmamak adına direk aldım :) Aldığım fiyat "3.643 TL"

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı