R5 5600X CPU-Z sonucu nasıl?

BIOS'taki ayarlari çekip atar misin? Tek çekirdek hala düşük, en az 640'in üstünde olmalıydı.
Hocam ben anakarti yanlis sectim, eski görünüm yani. Anlayabilirseniz atayim.

Dosya Ekleri

• IMG_20230909_023120.jpg
    IMG_20230909_023120.jpg
    126,9 KB · Görüntüleme: 18
  • IMG_20230909_023115.jpg
    IMG_20230909_023115.jpg
    157 KB · Görüntüleme: 20
Tamamdir, şimdi PBO scalar ayarını manuelden oto ya al. CPU Boost ayarını pozitif 200 yap, en alttaki termalide 90 yap tamamdır. Bunları yaptıktan sonra tekrar bir fotoğraf çek.

Tamamdir, şimdi PBO scalar ayarını manuelden oto ya al. CPU Boost ayarını pozitif 200 yap, en alttaki termalide 90 yap tamamdır. Bunları yaptıktan sonra tekrar bir fotoğraf çek.
Hocam bu 4.8GHz zorlamaz mı? Boost ayarı yani. Herhangi bir OC yapmak istemiyorum.

Hocam bu 4.8GHz zorlamaz mı? Boost ayarı yani. Herhangi bir OC yapmak istemiyorum.
Hocam verdiğiniz ayarlar işe yaradı. Tekli cekirdek 656.6 çoklu çekirdek 5028 oldu. Ama işlemci benchteyken 80 dereceleri gördü 120mm sıvı soğutma olmasına rağmen.

Hocam LoL Valorant gibi oyunlarda işlemci 60 derece üstü geçmiyordu. Aynı şey devam eder mi?

İşlemci artık tek çekirdekte 4850 MHz çıkmak isteyeceği için daha vazla enerji harcayacak bu yüzden de daha fazla isinacaktir. Korkacak bir şey yok 90 dereceye kadar yolu var şaka şaka en fazla 80 dereceleri görürsün tam yük altında çünkü işlemci 80'den sonra frekansını düşürüyor. Şimdi karar senin, aldığın FPS degerlerini karşılaştır eğer tatmin etmezse Boost ayarını kapatirsin.

İşlemci artık tek çekirdekte 4850 MHz çıkmak isteyeceği için daha vazla enerji harcayacak bu yüzden de daha fazla isinacaktir. Korkacak bir şey yok 90 dereceye kadar yolu var şaka şaka en fazla 80 dereceleri görürsün tam yük altında çünkü işlemci 80'den sonra frekansını düşürüyor. Şimdi karar senin, aldığın FPS degerlerini karşılaştır eğer tatmin etmezse Boost ayarını kapatirsin.
Hocam kapattım boost ayarını. LoL'de antreman modunda bile 78 derece görmesi bir sorun bence. Diğer oyunlarda ne olur tahmin edemiyorum. Yine de her şey için sağ olun <3

Geri
Yukarı