R5 5600X CPU-Z sonucu nasıl?

elricstein

Hectopat
Makaleler
4
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600X | Palit RTX 4060 OC | ASUS Pro B550M-C | XPG Gammix D30 2x8 GB 3200 MHz | Kingston SNV2S 1 TB | Twinmos 512GB | Cooler Master CMP520 TG | Cooler Master Elite Nex 700W 80 Plus
Gariplik var mı? Sonuçlar nasıl? Submit and compare dediğimde kendi işlemcimden neden düşük puan aldım ben?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-09-09 011301.png
    Ekran görüntüsü 2023-09-09 011301.png
    20,2 KB · Görüntüleme: 72
  • Ekran görüntüsü 2023-09-09 011343.png
    Ekran görüntüsü 2023-09-09 011343.png
    10,3 KB · Görüntüleme: 69
Son düzenleyen: Moderatör:
Arka planda çalışan bir uygulama, yetersiz soğutma performansı ya da yanlış OC yüzünden olabilir. BIOS'u güncelleyip yukarıdaki etmenleri de kontrol edip onaylarsanız ortalama skorları alır ya da üstüne çıkabilirsiniz. Tabii işlemcinin silikon kalitesinde bir sorun yoksa.

Şu haliyle kafaya takılacak bir problem değil ama isterseniz bir kurcalayın.

Arka planda çalışan bir uygulama, yetersiz soğutma performansı ya da yanlış OC yüzünden olabilir. BIOS'u güncelleyip yukarıdaki etmenleri de kontrol edip onaylarsanız ortalama skorları alır ya da üstüne çıkabilirsiniz. Tabii işlemcinin silikon kalitesinde bir sorun yoksa.

Şu haliyle kafaya takılacak bir problem değil ama isterseniz bir kurcalayın.
Hocam dediğiniz her şeyi yaptıktan sonra böyle oldu sonuçlar.

Dosya Ekleri

• Screenshot_8.png
    Screenshot_8.png
    16,1 KB · Görüntüleme: 52
Zorlasanız üstüne de çıkar, gördüğünüz gibi kafaya takacak bir şey yok.
AMD Ryzen Master uygulamasından işlemciyi Auto OC moduna alıp Eğri Optimize ayarını da Bütün Çekirdekler olarak yaptım. Sizce nasıl değerler?

Bu şekilde ortalama bir değer alırsınız, daha fazla performans için ince ince ayarlamak lazım. Forumda rehberler olacaktı. Eğer sistem bileşenlerinize güveniyorsanız denebilir ama mevcut haliyle de gayet iyi.

AMD Ryzen Master uygulamasından işlemciyi Auto OC moduna alıp eğri optimize ayarını da bütün çekirdekler olarak yaptım. Sizce nasıl değerler?

Girip BIOS'tan PBO ayarlarını yap mutlaka, aklımda kaldığı kadariyla yazacağım. PBO limit Advanced sırasıyla 120 80 140 değerlerini gir. Curve optimize miydi neydi onu all Core negative 20 yap, termal 90 scalar oto da bırak. Ben bu ayarlarla 665-5100 değerleri alıyorum.

Girip BIOS'tan PBO ayarlarını yap mutlaka, aklımda kaldığı kadariyla yazacağım. PBO limit Advanced sırasıyla 120 80 140 değerlerini gir. Curve optimize miydi neydi onu all Core negative 20 yap, termal 90 scalar oto da bırak. Ben bu ayarlarla 665-5100 değerleri alıyorum.

Hocam Discord vesaire var mı? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Maalesef çalışıyorum öyle ayak üstü yazdım yardımcı olmak için. YouTube'ta falan nasıl yapildigiyla alakalı bir sürü içerik var oradan faydalanabilirsin.

Maalesef çalışıyorum öyle ayak üstü yazdım yardımcı olmak için. YouTube'ta falan nasıl yapildigiyla alakalı bir sürü içerik var oradan faydalanabilirsin.
Tamamdir yaptim az once. Bi testi yapip geliyim hocam sonuclari atarim.

Nasıl hocam?

Dosya Ekleri

• IMG_20230909_022039.jpg
    IMG_20230909_022039.jpg
    170,1 KB · Görüntüleme: 56

Yeni konular

Geri
Yukarı