5600X için en uygun ayarlar nelerdir?

Otrivine

Decapat
Yer
Aydın
Daha fazla  
Meslek
Gemi Operasyon Uzmanı
Ryzen 5 5600X işlemcim var. RTX 3080 ile kullanıyorum. Bu işlemci için en uygun ayarlar nelerdir? Sadece BIOS'tan frekansı 4300 MHz yaptım. Bunu değiştirmeli miyim? Otomatik ayarlarında olsa daha mı yüksek Boost ile çalışırdı. Bu konudan pek anlamadığım için BIOS'da yapılacak başka bir ayar var mıdır bilemedim.

Ryzen 5 5600X işlemcim var. RTX 3080 ile kullanıyorum. Bu işlemci için en uygun ayarlar nelerdir? Sadece BIOS'tan frekansı 4300 MHz yaptım. Bunu değiştirmeli miyim? Otomatik ayarlarında olsa daha mı yüksek Boost ile çalışırdı. Bu konudan pek anlamadığım için BIOS'da yapılacak başka bir ayar var mıdır bilemedim.
Sana ayar veremeyiz OC olayından bahsediyorsan. Ek olarak nasıl 4300 yaptın? Ayarları elleme işlemci zaten boost ile 4600 MHz gibi değerlere çıkıyor kendisi.

PBO ile 4.85 GHz'e kadar görebilirsin. Manuel olarak 4.3 yapman gereksiz olmuş, zaten işlemci 4650'e kadar çıkıyor Boost ile.
Bunu nasıl tekrar normale çevireceğim?

Sana ayar veremeyiz OC olayından bahsediyorsan. Ek olarak nasıl 4300 yaptın? Ayarları elleme işlemci zaten Boost ile 4600 MHz gibi değerlere çıkıyor kendisi.

BIOS'tan değiştirdim. Bunu nasıl normal ayarına geri alabilirim. Sanırım şu an sabit olarak 4300 çalışıyor.

Ayarladığın yere 'Auto' yazacaksın. Hiç olmadı F5 ile BIOS ayarlarını sıfırla.

Sıfırladım orayı şimdi. PBO dediğiniz kısmı nasıl ayarlayacağım ve performans etkisi sağlar mı? İşlemci soğutucum yeterli olur diye düşünüyorum. Corsair H115i Pro XT 280mm kullanıyorum.

ASUS Prime B550M-A (Wi-Fi).
Öncelikle Al Tweaker bölümündeki değil Advanced/AMD overclocking bölümündeki PBO seçeneğini kullanman lazım. Daha sonra altta paylaşacağım ayarları deneyebilirsin. Herhangi bir hata ile karşılaşırsan Curve Optimizer seçeneğindeki değeri düşür.
WhatsApp Görsel 2022-11-19 saat 23.26.11.jpg
WhatsApp Görsel 2022-11-19 saat 23.26.12.jpg

Geri
Yukarı