R5 5600X için en iyi performans ayarları

Tamamdır her ikinize de geri dönüşleriniz için çok teşekkür ederim. Çok yardımcı oldunuz gece gece uğraştırdım sizleri. CO için -20 ve -10 değerlerini deneyip sistem performansına göre ikisinden birini tercih edeceğim. Ayrıca bu ayarları yaptığımda işlemcim 4.8mhz de çalışır mı?
4800MHzde çalışması için CPU Clock Boost açıp positive 200MHz vermelisin. Ama önermiyorum zaten çok ısınan bir işlemci 5600X bende de var. Hem R5 5000 serisi için OC sağlıklı değil diyorlar.

Evet çok ısınıyor gerçekten. Bu işlemciye sıvı soğutucu şart.
Sıvı soğutucu şart değil aslında. Bende 120MM'lik sıvı soğutma var ancak 120MM bir kule tipi de iş görüyor. En baba CPU isteyen oyunlarda bile işlemcim 73 dereceyi geçmiyor. Stok fanla kullananlara Allah sabır versin ama :D

Hocam benim 5 5600 -30 all Core'de hiç kapatmadı ama stabiliteyi nasıl anlayabilirim? 90W Total güç tüketimi var 4.6 GHz de sabit hız alıyor Cinebench de bu değerler normal mi ?

Şundan bahsediyorum. Prime95 Small FFTs'de stabilite ve frekans durumu nasıl? -30 imkansız derken abartmışım ama daha önce hiç rastlamadım. Frekansa test sırasında HWinfo ile bakmalısın, "efektif" Core x frekansı kısmında gözüküyordur.

Geri
Yukarı