5600X için sıvı soğutma önerisi

Evet, şiddetle fakat nedeni kasanın kötü olması değil, bütçe varken daha iyisini alınabilir olması. Kasa değiştirmeyi beğenmiyorum, zaten kasa bir kere alınmalı ve uzun süre kullanılmalıdır ve 100R daha iyi bir sistem kuracağınız zaman size sıkıntı çıkarabilir çünkü küçük bir kasa.

Kasa değişmeyi bende pek sevmiyorum önceki kasam zalman z3 plusdı o yüzden F/P olarak bunu aldım, dedim 6-7 yıl bu işlemci götürür beni daha sonradan güncel bir kasa alırım bu daha mantıklı değil mi?
Yine de değil diyorsanız max 2000 TL ye ne soğutucu ve kasa önerirsiniz? İlla 2000 TL olmasa da olur daha aşağısı da olur yani.

@Godsume üstteki arkadaş ne yapmaya çalışıyor anlayabilmiş değilim. Elinizdeki işlemci iyi bir hava soğutmayla bile kullanılabilir, ona sıvı soğutma almak istiyorsunuz konu elinizdeki kasayı iade etmeye nasıl gelebiliyor? Elinizeki kasa hava akışı olarak çok iyi bir model, şimdi sırf bu kasayı ileride 5-6 yıl sonra 360mm sıvı soğutma takmak gibi bir ihtimaliniz var diye iade etmek gerçekten çok saçma. İleride alacağınız işlemci kim bilir ne olacak. İyi bir kule soğutucu veya 240mm sıvı soğutmayla bile ısınmayacak bir işlemci olacağını sanmıyorum. Yine karar sizin, 5-6 yıl sonra 360mm sıvı soğutma takabilmek için iade edeceksiniz. Onun dışında yeni sisteme geçerken bir sıkıntı falan çıkarmaz o kasa.

@Godsume üstteki arkadaş ne yapmaya çalışıyor anlayabilmiş değilim. Elinizdeki işlemci iyi bir hava soğutmayla bile kullanılabilir, ona sıvı soğutma almak istiyorsunuz konu elinizdeki kasayı iade etmeye nasıl gelebiliyor? Elinizeki kasa hava akışı olarak çok iyi bir model, şimdi sırf bu kasayı ileride 5-6 yıl sonra 360mm sıvı soğutma takmak gibi bir ihtimaliniz var diye iade etmek gerçekten çok saçma. İleride alacağınız işlemci kim bilir ne olacak. İyi bir kule soğutucu veya 240mm sıvı soğutmayla bile ısınmayacak bir işlemci olacağını sanmıyorum. Yine karar sizin, 5-6 yıl sonra 360mm sıvı soğutma takabilmek için iade edeceksiniz. Onun dışında yeni sisteme geçerken bir sıkıntı falan çıkarmaz o kasa.
Arkadaş yardımcı olmak istiyor kötü niyetli değil tekrar ilerde masraf açmaması açısından kasayı daha iyi alırsan iyi olur demek istiyor, aslında kesin kararımı verdim elime gelmiş kasa zaten kötü bir kasa da değil ki 360mm de destekliyor kasa öne takarsam. O yüzden 240mm bir sıvı soğutma alıp yola devam edeceğim. İşlemcim, ssd ve RAM bugün de kargoya verildi bir tek sıvı soğutma kaldı onu da bu gece sipariş veririm yarın kargoya verilir inşallah...
120mm NZXT mi önerirsiniz 240mm Cooler master mi?

@Godsume anlıyorum, ama ileride masraf çıkartacak bir kasanız yok. Fiyat farkları fazla değilse ve bütçeniz yetiyorsa almışken 240mm alın.
240mm Nztx 1400 TL ML240R 1303 TL ML240L v2 900 TL.
Ben kendim için alır gibi düşünüyorum, bütçem olsaydı dediğim şeyi yapardım bu kadar basit. Zaten normal sıvı soğutucu da önerdim, alternatif sunuyorum fakat değiştirmesi zorunlu değil tabii.
çok teşekkürler tavsiyen için anlıyorum seni de ama iade işlemi ile uğraşmak istemiyorum ki kasayı beğenerek almıştım. Şimdi işten çıktım, önerdiğin Lian Li ile deep olan soğutucuları inceleyeceğim teşekkürler tavsiyelerin için

Geri
Yukarı