5600X için sıvı soğutma önerisi

Hani kötü demiyorum da bi tane kullanıcı burda mıydı başka bir yerde miydi tam hatırlamıyorum, PF240'a lanet etmiş keşke hava soğutucu alsaydım demiş, neden böyle bir şey dediğini bilmiyorum, ilgimi çekmediği için sormadım ama şimdi siz de atınca aklıma geldi. Arctic'in fanlarını kullanıyorum, kasa fanı, 3 tane fanla komple sistemin ısısı düştü, egzoz olarak kullanıyorum, sadece egzoz fanları full devire alıyorum gözümün önünde işlemci 5 dakikada boştaki sıcaklığı 4-5 derece düşüyor, anakartın sıcaklığı 2-3 derece düşüyor, ekran kartı düşüyor, SSD bile düşüyor yani kasanın içinde girdap oluşturuyor herhalde, öyle bir gürültüsü de yok, ben hayran kaldım o yüzden Arctic tavsiyemdir :)
Muhtemelen bendim.
PF240 kullanıyorum. Emin değilim ama muhtemelen benim elimdeki ürün ayıplı.
Normalden fazla ses çıkarıyor. 2-3 metre uzağımda duruyor bilgisayar. Ona rağmen kapatınca sesi duruyor ya, rahatlıyorum.
Sürekli bir ses var. Diğer kullananlar sıkıntı yok, kasa yanımda ancak duyamıyorum diyor.
Bu olaydan beri sıvı soğutmadan çok hava soğutma öneriyorum. Biraz da abartılıyor gibi sıvı soğutma.

Ancak sıvı soğutucu alınacaksa Amazon'dan alınmasını öneririm.
Benim sıvı soğutmam yaklaşık 3 aydır bende. Buna rağmen Amazon iade almayı kabul ediyordu. Ancak ürün üzerindeki fanları değiştirdiğim için alamazlarmış.
Aynı fanlardan alıp yollayacağım sanırım, bilmiyorum.

Garantiye yollayabilirsiniz dendi, ancak Akortek (Teknobiyotik) hakkında pek iyi şeyler duymadığım için iade etmek istiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı