5600X için stok fan yeterli mi?

Neye dayanarak söylüyorsunuz? O kadar ısınan bir işlemci değil.

Kasa hava akışı konusunda iyiyse eğer, çok fazla sorun oluşmayacaktır dediğiniz gibi.

Fakat piyasada önü cam olup, sadece kenarlardan hava akışı sağlanan kasalarda o işlemci o soğutucuyla beraber işlemci odaklı oyun ve testlerde fazlasıyla ısınacaktır.
Aynı soğutucu 3600 veya 3600X'de bile çok serin tutamayabiliyor maalesef.
Kaldı ki 5600X bu saydığım işlemcilerden çok daha yüksek saat hızına sahip bir model ve bununla beraber ben boşta kullanım dışında ağır işlemci odaklı kullanımlarda serin kalacağını düşünmüyorum.(Konu başında belirttiğim;
Eğer sistemin kullanıldığı kasa hava akışı konusunda iyiyse eğer bu sıcaklık daha da aza indirgenilebilir tabii ki, bununla beraber kasa içerisinde boş fan yuvasıda kalmamalı tabii).

Kasa hava akışı konusunda iyiyse eğer, çok fazla sorun oluşmayacaktır dediğiniz gibi.

Fakat piyasada önü cam olup, sadece kenarlardan hava akışı sağlanan kasalarda o işlemci o soğutucuyla beraber işlemci odaklı oyun ve testlerde fazlasıyla ısınacaktır.
Aynı soğutucu 3600 veya 3600X'de bile çok serin tutamayabiliyor maalesef.
Kaldı ki 5600X bu saydığım işlemcilerden çok daha yüksek saat hızına sahip bir model ve bununla beraber ben boşta kullanım dışında ağır işlemci odaklı kullanımlarda serin kalacağını düşünmüyorum.(Konu başında belirttiğim;
Eğer sistemin kullanıldığı kasa hava akışı konusunda iyiyse eğer bu sıcaklık daha da az indirilebilir tabii ki, bununla beraber kasa içerisinde boş fan yuvası da kalmamalı tabi).
Bu kasayı düşünüyorum.

Geri
Yukarı