5600X işlemci tarayıcıda dolaşırken 65 derece oluyor

Exc

Decapat
Daha fazla  
Anakart
Msi MPG B550 Edge Wifi
Arkadaşlar merhaba.

Sistemim;
MSI MPG B550 Edge Wi-Fi
RTX 3070.
Ryzen 5600X.
SilverStone pf 240 sıvı soğutma.

Sistemim sürekli CPU ısınmasından dolayı kapanıyor. Bugün sıvı soğutmanın termal macununu yeniledim.
Normal sıcaklık 55-60 arası, tarayıcıda dolaştığımda 60-65 arası. Fakat bir oyuna girdiğim zaman (Valorant) 97leri görüyorum.
İşin garip tarafı önceden sıvı soğutmanın sesini duyuyordum şu an çalıştığına dair hiçbir ibare yok bunu nereden kontrol edebilirim? Bilgisayardan çok anlamadığım için sıvı soğutmanın kablolamaları doğru mu ona da emin değilim.
Tavsiyeleriniz, önerileriniz nelerdir? Yol gösterirseniz çok sevinirim.

Arkadaşlar merhaba.

Sistemim;
MSI MPG B550 Edge Wi-Fi
RTX 3070.
Ryzen 5600X.
SilverStone pf 240 sıvı soğutma.

Sistemim sürekli CPU ısınmasından dolayı kapanıyor. Bugün sıvı soğutmanın termal macununu yeniledim.
Normal sıcaklık 55-60 arası, tarayıcıda dolaştığımda 60-65 arası. Fakat bir oyuna girdiğim zaman (Valorant) 97leri görüyorum.
İşin garip tarafı önceden sıvı soğutmanın sesini duyuyordum şu an çalıştığına dair hiçbir ibare yok bunu nereden kontrol edebilirim? Bilgisayardan çok anlamadığım için sıvı soğutmanın kablolamaları doğru mu ona da emin değilim.
Tavsiyeleriniz, önerileriniz nelerdir? Yol gösterirseniz çok sevinirim.
Sıvı soğutma fanları çalışıyor mu?

Ben de tam pompanın çalıştığından emin olun diyecektim hocam. Sesini duymuyorsanız muhtemelen pompa arızalandı ya da soketi tam oturmadı, bir diş kayık bir şekilde oturdu.

Geri
Yukarı