5600X overclock tavsiyesi

Fabrika ayarlarına döndürüp, XMP açın. Üretim hatası diye bir durum söz konusu değil, öyle bir durum olsa garantiye gönderirsin yenisini verirler. Stok 4.6 GHz çalışan işlemciyi 4.2'ye çektiğinde OC yapmış olmuyorsun zaten.
Arkadaş yüksek performansta sistemin kilitlendiğini veyahut hiç açılmadığını belirtmiş. İstediği şey sistemin orijinal fabrikasiyon halde çalışmasıdır. Fabrika ayarlarında çalışmayacak olursa büyük olasılıkla beslemelerinde bir problem söz konusu.

Arkadaş yüksek performansta sistemin kilitlendiğini veyahut hiç açılmadığını belirtmiş. İstediği şey sistemin orijinal fabrikasiyon halde çalışmasıdır. Fabrika ayarlarında çalışmayacak olursa büyük olasılıkla beslemelerinde bir problem söz konusu.

Dikkatli okuyun Ryzen Master üzerinden Overclock yaptım demiş. 3600 kullanıcıları kopyala yapıştır her önüne gelene ''4.2'ye çek'' diyor. Sonra biz uğraşıyoruz.

Evet ryzen master üzerinden overclock yaptım

Sıfırlayın. Ryzen Master, BIOS ayarlarınıza etki ediyor. Fabrika ayarlarına çevirin BIOS'u, Ryzen Master açmayın, öyle deneyin ve bir sorun var mı bakın.

Masaüstünde görev yöneticisine girdiğinizde işlemci hızı sürekli değişkenlik halindeyse CPB açık demektir bu arada.

Açılmadan mı resetliyor PC kendisini yoksa masaüstünde mi? Stok ayarlarda çalışmıyorsa, garantiye vereceksiniz işlemciyi, size çalışanını gönderecekler.
Pc yeniden başlıyor ve sonsuz döngüye giriyor. Hiçbir şekilde masaüstüne ulaşamıyor. 'Fabrika ayarlarını çevirseniz bile aynı şekilde.'

Pc yeniden başlıyor ve sonsuz döngüye giriyor. Hiçbir şekilde masaüstüne ulaşamıyor. 'Fabrika ayarlarını çevirseniz bile aynı şekilde.'

Normal değil. BIOS güncellemesi yapmayı deneyebilirsiniz. Sıcaklıklar ne durumda peki? 3.7 GHz çalışırken kaç dereceleri görüyorsunuz? BIOS ekranında, masaüstünde?

Eğer garanti ile uğraşacak vaktiniz yoksa 4.2 GHz için 1.2v civarı bir vcore değeri ile deneme yapabilirsiniz. Bu değerlerin, sıcaklıklar normal ise fazlasıyla stabil olması gerek.

Son düzenleme:
Normal değil. BIOS güncellemesi yapmayı deneyebilirsiniz. Sıcaklıklar ne durumda peki? 3.7 GHz çalışırken kaç dereceleri görüyorsunuz? BIOS ekranında, masaüstünde?

Eğer garanti ile uğraşacak vaktiniz yoksa 4.2 GHz için 1.2v civarı bir vcore değeri ile deneme yapabilirsiniz. Bu değerlerin, sıcaklıklar normal ise fazlasıyla stabil olması gerek.
Bios güncel. Sıcaklık yük altındayken 2K görüntü de. Rainbow six siege oyununda 50 civarı 52,53. Masaüstündeyse derece : 37,38 derece. Pazartesi günü değişim için garantiye göndereceğim. Umarım bir sorun çıkartmazlar. Zaten alalı 2 hafta oldu.. Hiç tadında kullanamadım. Moralım baya bozuk.. Eğer değişimden gelir ve yine aynı sıkıntı olursa. Dediğinizi yapacağım. Ama değişimden sonra sanırım düzelir inşallah. Yardımınız için çok teşekkürler.

Garantiye gönderdim. Sonuç ; Üretim hatası olduğu ve Amd'nin bu durumu 'üretim hatası' olduğunu kabullendiler. Sıfır bu hafta iade edilecektir. Dediler. Kurtuldum... Bilginiz olsun. :) Teşekkürler her şey için.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı