5600X sıcaklık değerleri

Şu an stres teste başlattım bakalım sonuçlar ne olacak genelde 71-73 arasında oynuyor Maximum 74'ü gördü %50 ile %100 arasında pek ısı farkı olmadı büyük ihtimal fan hızı yavaş çalışıyordu ağır yüke gelmediği için sanırım 74 Max iyi bir seviye.

PF240 için pek iyi gibi gelmedi bana. Prime95'mi açtınız? 70 derecede tutar diye düşünüyordum.

Aid64 ile açtım bilmiyorum bana da çok normal gelmedi ama termal macunun 10-15 dakika sürülü halde açıkta kalması veya bakır tabaka da çizik olması problem teşkil eder mi?
Aslında çokta yüksek değerler değil bir süre kullanıp (7-8 ay) daha sonradan termal macun alıp yenileyebilirim

Aid64 ile açtım bilmiyorum bana da çok normal gelmedi ama termal macunun 10-15 dakika sürülü halde açıkta kalması veya bakır tabaka da çizik olması problem teşkil eder mi?

Nasıl çizdiniz? Fotoğraf atabilme imkanınız varsa atın. Aida64 Prime95 kadar yüklenmiyor. Prime95 açılsa 77-80 arası gezecek galiba. Ne kadar geçmişti sistem kurulalı? Termal macun daha tam performans verebilecek hale gelmemiş olabilir.

Sistemi kuralı 2 bilemedin 3 hafta oldu elimde fotoğrafı yok maalesef taktığım sıra nereye sürttü anlamasam da 2-3 tane çizik oluşmuştu elimle çizik tozunu silip takıp vidalarını sıktım

Sistemi kuralı 2 bilemedin 3 hafta oldu elimde fotoğrafı yok maalesef taktığım sıra nereye sürttü anlamasam da 2-3 tane çizik oluşmuştu elimle çizik tozunu silip takıp vidalarını sıktım

Çok derin değilse sıkıntı olmaz. Bende de onlardan çok var. Neden oldu bende bilmiyorum. Bir kaç hafta sonra tekrar bakın sıcaklıklara.

Bir hafta sonra da prime ile deneyeyim bir de bakalım.
Şimdi birkaç video izledim ve gerçekten sıcaklık değerlerinin fazla olduğunu gördüm;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

NZXT'nin 120mm sıvı soğutmasıyla bile 60 derecenin üstünü görmezken bende PF 240 mevcut 240mm bir sıvı soğutmayla 70 dereceleri görüyorum, bu sizce de çok ama çok fazla değil mi yarı özelliğine sahip ve benimkinden 10 derece daha soğuk çalışıyor?

Son düzenleme:
Macunla alakalı diye düşünüyorum, sıvı soğutma ile 70 dereceler biraz fazla. Ben render vs. alırken 45 dereceyi görünce çok ısındı diyorum.

Bana da biraz fazla gibi geldi stok soğutucu ile PUBG'de Recep baltaşın videosunda 65-70'ları görüyor benim bir de sıvı soğutucu söz konusu.

Bugün Prime95 ile test yaptım 69 dereceyi geçmedi, AIDA64 ile daha fazla oluyordu sıcaklık değerleri Prime95 ile yaptığımda 3.94-95 chz de seyir ederken işlemci AIDA64 de 4.30'larda seyir ediyor ve sıcaklıklarda 72-74'e çıkıyor normal mi sizce? Termal macun almıştım iptal etsem mi çok yoksa macunu yenilesem mi?
Güncel; bugün Thermal Grizzly kryonout alıp macunu yeniledim ve hala 65-70 derecelerde Warzone de, 6 gün önce YouTube'dan paylaşılan bir 240Mm'lik soğutucu ile test yapan birine bakıyorum 56-57 derece hadi olsun 60. Aradaki fark neden kaynaklanabilir? 10 derece fazlasıyla yüksek çünkü gittim en kaliteli macunu aldım ama fark etmedi.
Link;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
CPB açıksa normal sıvı soğutma olsa da bunların voltajları keyfine göre zıplayıp ısınmayı çok seviyor. AMD bir de diyor "bu işlemciler bu şekilde çalışması için yapılmıştır, undervolt yapmayın çünkü işlemcinizi olumsuz etkiler" iyi hoş da bu sıcaklık patlamalarını ne yapacağız? Benim 3300X'de 4+0 CCX var ayrı sıcaklık patlatıyor, 3600'lerin yarısında yamuk silikon var o ayrı patlatıyor, 5600X de bazen bir güç çekip voltaj atıyor Intel'i ikiye katlıyor. 70 derece 5600X için çok normal bence hiç kafaya takmadan böyle git derim AMD kendisi "95 derece 5600X için normal çalışma sıcaklığı" demişti.

Ya vallahi takıntı haline getirdim gittim 100 TL verip termal macun yeniledim falan, 2-3 tane video izledim 56 bilemedin 60 derece de oynuyorlar benim ki 70 derecelerde olunca acaba soğutma da mı işlemci de mi problem var diye düşünüyor insan.
CPB dediğiniz şey attığım videoda da açık değil mi zaten?

Geri
Yukarı