5600X sistem için 1500-2000 TL arası anakart önerisi

Bütçe
1500 - 2000

Sourcity

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar,

Sistemimi güncelliyorum. Bunun için 6700K işlemcimi, anakartımı ve RAM'i mi kardeşime hediye edeceğim kendi sistemi için. Geçtiğimiz aylarda RTX 3070 kart aldım ve yanına 5600X işlemci satın aldım.

Konu şimdi anakarta geldi. 5600X'ın performansını kullanabileceğim iyi düzeyde bir anakart arıyorum ve bununla uyumlu RAM'ler tabii ki. Bazı arkadaşlarım X570 almamı önerdi fakat overclock işleriyle çok uğraşmadığım için gereksiz bir yatırım olabileceğini düşündüm. Bu forumda da fazlaca önerilen B550 anakartları düşünüyorum. RAM için ise acelem yok 16 alıp sonrasında arttırabilirim.

Sistem oyun ve Resolve renk düzenleme işlerinde kullanılacak. Detaylı bir bilgi vermek amacı ile üzerindeki depolama birimlerini de paylaşmak istiyorum. M.2 konusunda birkaç fark olduğunu gördüm, tam kavrayamadım olayı sizin onayınız da önemli bu anlamda.

500GB'lık Samsung'un bir Samsung 960 evom2 SSD'sini kullanıyorum. Bunun yanında hızlı kullanım için iki adet 256 GB'lik SSD'yi RAID 0 yapıp birlikte kullamıyorum. İçinde Steam oyunlarım olduğu için formatlamam problem değil. Bunun yanında 2 adet HDD 3TB var, birbirlerine mirrorlu halde. Bunun içinde de daha önemli verilerimi saklıyorum böylece yedeğim oluyor.

Yani 5 ayrı depolama bilgisayarın içinde bulunacak. Bunlar zamanla artıp azalabilir ama bir adet daha M.2 alabilirim diye düşünüyorum ilerisi için.

Biraz uzun yazdım fakat detaylı bilgi vermek istedim. Diğer açılan konularda bunun hakkında haklı serzenişler gördüğümden dolayıdır. İlginiz için çok teşekkür ederim.

1500-2000 arası bütçe sadece anakart için. Anakarttan düşersem daha iyi bir RAM için iyi olur.

Sevgiler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Şunların ikisine bakabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı