5600X sistemde Fortnite'ta FPS düşüyor

Hiçbir uygulama açmıyorum arkada. Discord yüklü bile değil. Deneme amaçlı FPS'i sınırsız yaptığımda 700 FPS bile gördüm performans modunda. Ama gel gelelim 144 sabitliyorum illa bir yerde anlık olarak 50 60 düşüyor hemen geri çıkıyor.

Tamam buna oyuna girince bakayım. Yani dediğiniz olabilir diye işlemciyi ve PC'yi zorlamamak adına Low settings de oynuyorum. Bir üst ayarda bile 144 sabit oynatıyor. Ama anlık FPS düşmesi hiçbir şekilde geçmiyor.

Garip bir durum.

Benim konumun altında bir sürü konu gördüm Fornite FPS dropla alakalı. Sanırım herkeste olan bir şey bu.

Hocam sizin sisteminizi gördümde sizde de 6C12t işlemci var acaba sizde olmuyor mu hiç? Şikayet konularının hepsinde işlemci i5 veya Ryzen 5.

Hocam ben 250 300 FPS arası alıyorum FPS'te düşmüyor bende.

Windows 10 kendisi güncelliyor diye ben hiç ekstra indirmedim. Ekran kartı güncel değil sanırım oyuna girişte güncellenmeli diye bir hata veriyor.

Windows 10 orijinal değil mi NVIDIA yazın Google'a ekran kartını güncelleyin.
Windows 10 kendisi güncelliyor diye ben hiç ekstra indirmedim. Ekran kartı güncel değil sanırım oyuna girişte güncellenmeli diye bir hata veriyor.

Technopat Sosyal'in videosu var sistem toplama sonrası ne yapılır diye yaz YouTube oradaki adımları yap sorunun çözülür büyük ihtimal.

Technopat Sosyal'in videosu var sistem toplama sonrası ne yapılır diye yaz YouTube oradaki adımları yap sorunun çözülür büyük ihtimal.

Windows 10 orijinal değil mi NVIDIA yazın Google'a ekran kartını güncelleyin.

nvidianın sitesinden indirdim güncelleştirmeyi ama daha kötü sonuçlar şuan. o videoyu izledim bios kısmı dışında herşey öyle temiz kurulum yapıp güncelleştirmeleri almıştım tamamını. ama ekran kartı son driverı windows 10 güncelleştirmiyor. sonuç olarak sorun geçmedi. işin ilginç kısmı youtubeda bir sürü video izledim ama bu sorun çoğu kişide var. ama 10400f ile hiç drop yemeyende var. yani muhtemelen bi yerde bi ayar yanlış yapıyorum ama hala bulamadım onu.

Yeni konular

Geri
Yukarı