R5 5500 sistemde Fortnite'ta FPS düşüyor

İşletim sistemi
Windows 10

Sam Demc

Centipat
Yer
Iğdır
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Rtx3060 Ryzen 5 5500 8+8gb 3200mhz Ram S3000 Pro SSD
RAM
16 GB
SSD veya HDD modeli
SSD modeli bilinmiyor
Ekran kartı
RTX 3060
Anakart
450M 2H anakart
İşlemci
Ryzen5 5500
Arkadaşlar, ben Fortnite indirdim ama oyun otomatik destansıya ayarlasa bile destansıda çok ani droplar oldu diye en düşüğe çektim ayarları, sonra en düsükte bile çok drop yediğimi fark ettim. Sizce neden? İnternet hızım iyi, bilgisayarım iyi. 1 TB SSD var (Markasını bilmiyorum. 3000PRO falan yazıyor) ve düşükte ya da destansıda aynı drop sorunum var.

Arkadaşlar, ben Fortnite indirdim ama oyun otomatik destansıya ayarlasa bile destansıda çok ani droplar oldu diye en düşüğe çektim ayarları, sonra en düsükte bile çok drop yediğimi fark ettim. Sizce neden? İnternet hızım iyi, bilgisayarım iyi. 1 TB SSD var (markasını bilmiyorum. 3000PRO falan yazıyor) ve düşükte ya da destansıda aynı drop sorunum var.

Eğer map yüklenirken doku yüklemesinde bir yavaşlık varsa olabilir ama yoksa işlemci termal macunu yenilenmesi gerekebilir.

O zaman SSD'den kaynaklı.

Hayır hocam SSD'yle falan alakası yok, Fortnite'ı yüklerken bir seçenek var, ismini tam hatırlamıyorum oyun içerisinde yüklenecek dosyaları önceden yükleme seçeneği, oyunu onu seçip yüklerseniz herhangi bir FPS düşmesi sorununuz olacağını düşünmüyorum. Yani en azından ben yaptıktan sonra düzelmişti.

Yeni konular

Geri
Yukarı