RX 6600 sistemde Fortnite'ta FPS düşüyor

İşletim sistemi
Windows 10

Alp Kasırga

Hectopat
RAM
16 GB 3200 MHz
SSD veya HDD modeli
Crucial 500 M.2
Ekran kartı
Sapphire Pulse Radeon RX 6600
Anakart
H510M E
İşlemci
i5 11400F
RX 6600 ve i5 11400F sistemi alalı 3 hafta oldu. İlk başlarda bir problem yoktu fakat son 3 gündür kafamı çevirdğim gibi FPS düşmesi yemeye başladım. DirectX 12'de de performans modundada aynı fakat performans modunda daha az oluyor. Nedeni nedir çözümünü bilen var mı? Daha yepyeni bilgisayarda bunların yaşanması tedirgin ediyor. Map renderlandığından olabilir mi? Bilgisayara format da attım ama hala düzelmedi. Başka hiçbir oyunda bu problem yok. BF1, Warzone 2.0, GTA 5 ve Valorant vesaire oyunlarda bu sorun yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kanka büyük ihtimalle sende problem yok Fortnite optimizesi çok kötü bir oyun bende oynadığım için biliyorum belki gelen güncellemelerle düzelir.

Hocam Fortnite'ın grafik ayarlarını detsylı bir şekilde değiştirin. İnternette birçok video var, bende aynı sistem ile farklı grafik ayarlarında alakasız değerler alıyorum. Ve bu grafik ayarları arasında gözle görülür büyük bir fark yoktu.

Kanka büyük ihtimalle sende problem yok Fortnite optimizesi çok kötü bir oyun bende oynadığım için biliyorum belki gelen güncellemelerle düzelir.

Umarım kankam yanıtın için sağ ol.

Hocam Fortnite'ın grafik ayarlarını detsylı bir şekilde değiştirin. İnternette birçok video var, bende aynı sistem ile farklı grafik ayarlarında alakasız değerler alıyorum. Ve bu grafik ayarları arasında gözle görülür büyük bir fark yoktu.

Hocam senin grafik ayarların nedir ben her şey en düşük görüş uzaklığı uzakta sadece.

Geri
Yukarı