5600X sisteme güç kaynağı önerisi

Bütçe
900
650w alın. Markası da şunlardan biri olsun: (öncelik sıralı)
Cooler Master
FSP
Corsair
Silverstone
Bunlar en güvenilir en sağlam markalar. Cooler Master ın üstte olmasının bir sebebi var; kendi deneyimim.

650W alın. Markası da şunlardan biri olsun: (öncelik sıralı)
Cooler Master
FSP
Corsair
SilverStone
Bunlar en güvenilir en sağlam markalar. Cooler Master'ın üstte olmasının bir sebebi var; kendi deneyimim.

Hocam Cooler Master PSU konusunda o kadar iyi değildir. Tartışma başlatmadan önce önerilerim:
MSI MPG A650GF 650W 80 Plus Gold 140mm Full Modüler Gaming Power Supply - incehesap.com ( Şu anda çok güzel bir indirim var 600 TL'ye alabilirsiniz).

Onun dışında sıralama şöyle olsa çok daha iyi olur:
Seasonic
FSP
SilverStone
High Power(?)
XPG
Corsair

Bence ileriye dönük olması için 750-850W +80 Gold sertifikalı bir güç kaynağı alabilirsiniz. Ayrıca alacağınız güç kaynağının sigortalarına(koruma) da dikkat ediniz ayrıca japon kapasitör tercih edebilirsiniz.

Ne yaparsan yap gürültüsüz çalıştığından emin olduğun bir model al. Ben Highpower GD750 almıştım kaliteli bir şey olsun, enerji tasarrufu da yapsın diye ama sesi çok rahatsız ediyor.

650w alın. Markası da şunlardan biri olsun: (öncelik sıralı)
Cooler Master
FSP
Corsair
Silverstone
Bunlar en güvenilir en sağlam markalar. Cooler Master ın üstte olmasının bir sebebi var; kendi deneyimim.
Aynen ürettikleri 10 modelden 9'u çöp olan Cooler Master en üstte.
Kusura bakmayın da bugün piyasadaki PSU'larının hemen hemen hepsi çöp.
Kasalarının fanlarında ve sıvı soğutmalarının fanlarında traktör sesi var deniyor.
Ben genelde CM ürünlerini tercih etmiyorum.
Evga, Seasonic vs. olmaması da komik.

Aynen ürettikleri 10 modelden 9'u çöp olan Cooler Master en üstte.
Kusura bakmayın da bugün piyasadaki PSU'larının hemen hemen hepsi çöp.
Kasalarının fanlarında ve sıvı soğutmalarının fanlarında traktör sesi var deniyor.
Ben genelde CM ürünlerini tercih etmiyorum.
Evga, Seasonic vs. olmaması da komik.

Kasam da işlemci soğutucum da CoolerMaster. Ben de kaliteli olsun, iyisi olsun diye aldım ama çok gürültülü çalışıyorlar. Üstüne PSU'da sesli çalışıyor. O kadar para verip güzel bir PC topladım ama sesten rahat kullanamıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı