5600X sisteme parça önerisi

Matadorre

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Kamu Personeli
Arkadaşlar hazır sistem alacakken dolar fırladı bir gecede limitim yetmediği için alamadım. Bugun Sapphire Nitro+ 6700XT ekran kartını aldım. Harici olarak Ryzen 5 5600X ve G.Skill Trident Z Neo 16 GB 3600 MHz CL 16 RAM seçimi yapacağım. Elimde 870 500 GB SSD mevcut. Eksik olarak kasa, anakart, PSU ve sıvı soğutucu kaldı ve bunlarda kararsızım.

Kasa olarak ASUS GT501 düşünüyorum bir arkadaşım Airhawk Duo önerdi asağı yukarı aynı fiyattalar. ASUS GT501'de reset tuşu yok sanırım ama hacim ve görünüm olarak çok hoşuma gidiyor o kasayı alırsam ASUS TUF B550M-PLUS Wi-Fi modelini alabilirim. Bu arada anakart kesinlikle Wi-Fi modeli olmak zorunda önerilerinizde bunu göz önünde bulundurursanız sevinirim.

PSU 750W 80+ Gold ve Full modüler olması tercihim. Sıvı soğutucu ise bana sorun yaratmadan üstüne düşeni yapacak bir soğutucu olması gerek. Maksimum 6 bin bütçe ayırabilirim arkadaşlar bilginiz olsun.

Bu şekilde alınabilir.

Kasa size kalmış, 360mm sıvı soğutma desteği olan bir kasaya bakabilirsiniz.

Önerilerim:

Bu şekilde alınabilir.
Kasa burada daha ucuz hocam.

Kasa burada daha ucuz hocam.
1616520868731.png

Fansız modeli o, fiyat farkına değer.

750W mı 850W mı Be Quiet markasını çok bilmiyorum kasa ve fan olarak duydum ama güç kaynağı konusunda ne durumdalar? Aralarında 100 TL gibi bir fark var sizce hangisi?
750W mı 850W mı Be Quiet markasını çok bilmiyorum kasa ve fan olarak duydum ama güç kaynağı konusunda ne durumdalar? Aralarında 100 TL gibi bir fark var sizce hangisi?

Düzenle yapamıyorum flood oldu ama.

@244765 PSU'yu alacağım ama guvenli sifre gelmiyor sitede indirimde var Seasonic 750W modeliyle aynı fiyata geliyor aksilikler hep beni bulur zaten :)

Son düzenleme:
@244765 @Setsuna Yuki

Asus Tuf Gt501
Asus B550-E Gaming
Seasonic 750W Gold+ Full Modüler PSU alındı soğutucu kaldı şimdilik onda çok kararsızım. Silverstone Pf360 cezbediyor birde oldu mu Asus olsun diyorum komplw Asus Rog Ryuo 240mm arasında gidip geliyorum Pf360'ı kasa fanları ve ışıklandırma olarak tek bi yerden kontrol edebilcekmiyim ? Asusun oled ekranı yarın öbür gün sıkıntı çıkarır diye korkuyorum ama 3 yıl garantili acil cevap istiyorum :)

PF360'ın ARGB özelliği bulunuyor kontrolcüsüne bağlayıp kullanabilirsiniz diye düşünüyorum.

ASUS ROG ryuo alsam üzer mi peki bu arada overclock yapmaktan anlamam klasik oyun oynuyorum kendi Boost'u ne kadar olursa o kadar yeterli benim için bu arada Ryuo'da PF360 ile aynı fiyat kapalı kutu arkadaşımda.

Yeni konular

Geri
Yukarı