5600X ve 6700XT sistem nasıldır?

Kasayı 15.499,00₺ fiyatına almışsanız mükemmel. PSU yeterli, kasa güzel. Aynı şekilde monitörü çok tatlı bir fiyattan almışsınız. Hayırlı olsun.

Merhaba arkadaşlar, NOVA-DUAL5600X / AMD Ryzen 5 5600X / ASUS Radeon RX 6700 XT DUAL 12GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR bu sistemi sipariş geçtim yaptığım özelleştirme olarak sadece M.2 SSD y ı1 TB olarak güncelledim kasa hoşuma gitmedi evet ama sistem bana uygun fiyatlı geldiği için gözüme gelmedi sizce fiyat uygun mu? Sistemin yaptığım özelleştirme ile birlikte, yoksa ben biraz sazan gibi mi kaldım? Son olarak işlemci için kule tipi soğutucu önerinizi alırım.

Monitör GIGABYTE 23.8" G24F-2 165Hz (180Hz OC) 1ms 2xHDMI DP 3xUSB SS IPS FHD FreeSync Premium Gaming Monitör | ITOPYA (3600 TL iken sipariş geçtim)

Seçmek varsa 5600X yerine 5600 seçin hocam arada sadece biraz GHz farkı var çok basit bir OC ile daha performanslı olabilir.

Ürünü almış hocam. 5600X olarak gelmesi iyi olmuş, fiyat uygundu zaten.

Evet uyguna geldiği için bu sistemi aldım tek hatam PSU'yu yükseltmemiş olmam.

Hocam PSU kutusunun içinden kablo çıkması lazım. Pinleri soruyorsunuz sanırım. Veya ben yanıldım.

O kadar çılıdrıttılar beni, aradım iptal ettim siparişi PSU 650 olarak yeniden sipariş geçtim :)

Son düzenleme:
Anakartın B550 olması çok iyi olmuş. Değiştirebiliyorsanız PSU'yu 650 watt yapın.

Soğutucu tavsiyem kullandığım Snowman Ultra t6.performansı çok yüksek ve sessiz. Sıfır ya da 2.el hangisi denk gelirse alın. 5600 işlemci ile kullanıyorum. Tam yükte 65 derecenin üstünü görmedim. Boşta 28 derece PC.

Ayrıca sistemin fiyatı 5600X ve B550 olmasına rağmen şu an çok iyi. Genelde daha düşük anakart ve 5600 işlenci kullanıyorlar hazır sistemde.

Aynı bileşenleri daha ucuz fiyata örneğin 700-800 TL bulabiliyorsanız 5600 işlemciye geçin. 5600X e fazla para vermeye değmez.
Hocam bende 5600 kullanıyorum soğutucu almayı düşünüyordum 85 90 arası sıcaklık oluyordu. Sonra biostan -18125 lere kadar voltaj düşürüp hız aşırtma yaptığımda birde kasanın camını çıkarttığımds 4650 mhz de 65-68 arası sıcaklık değerlerimi düşürdüm. Yinede soğutucu almalımıyım ne dersin.

Hocam bende 5600 kullanıyorum soğutucu almayı düşünüyordum 85 90 arası sıcaklık oluyordu. Sonra BIOS'tan -18125'lere kadar voltaj düşürüp hız aşırtma yaptığımda bir de kasanın camını çıkarttığımds 4650 MHz de 65-68 arası sıcaklık değerlerimi düşürdüm. Yine de soğutucu alınır mı? Ne dersin.

Tercih sizin, ben olsam alırdım, değerleri gördünüz.

5600 + rx6700 var bende 650w ta skinti yasadim highpower marka psu da bence 550 hic yetmez ssd diyi okumuyordu bazen aciliyor bazen acilmiyordu pc 800w corsair aldm duzeldi simdi sikinti yasamiyorum asusta olsa 550w sikinti bence

Ben geçen hafta 5600 ile topladım. 2k canavarı hocam. 2k da akıcı oynatmayacağı oyun yok, ayarları da ultra. 4k a alınca da haliyle biraz düşüyor fps ama yine de performansı çok beğeniyorum yalnız çok rahatsız etmeyecek şekilde 6700 xt de cw mevcut. Kulaklık takarsanız da sesi gelmiyor zaten.

5600 + RX6700 var bende 650W'ta skinti yasadim High Power marka PSU da bence 550 hiç yetmez SSD diyi okumuyordu bazen aciliyor bazen acilmiyordu PC 800W Corsair aldm duzeldi simdi sıkıntı yasamiyorum ASUS'ta olsa 550W sıkıntı bence.

Hocma biraz abartı geldi bana 650W ASUS PSU yetmeme imkanı yok bu sisteme öyle olsa 550'yi hiç bile koymazlardı yani sizde başka bir sıkınıtı olabilir.

Ben geçen hafta 5600 ile topladım. 2K canavarı hocam. 2K da akıcı oynatmayacağı oyun yok, ayarları da Ultra. 4K'a alınca da haliyle biraz düşüyor FPS ama yine de performansı çok beğeniyorum yalnız çok rahatsız etmeyecek şekilde 6700 XT de cw mevcut. Kulaklık takarsanız da sesi gelmiyor zaten.

Ses mi yapıyor cidden 6700.

Yeni konular

Geri
Yukarı