Rehber 5700 XT ile Etherium Mining'e Başlangıç ve Kazanç Bilgileri

Hocam ama parayı hemen çekemiyorsunuz ki, 0,1 ETH olmadan para çekilmiyor. Ben sırf buyüzden başlamaya korkuyorum, ya ben 0,1 ETH kazanana kadar ETH dibe vurursa?
Eğer 0.01'in altında kalırsa 14. günde her halükarda yatıyor para... Özetle 10 lira da kazansanız 14. günde o para hesabınıza yatar.

Eğer 0.01'in altında kalırsa 14. günde her halükarda yatıyor para... Özetle 10 lira da kazansanız 14. günde o para hesabınıza yatar.

Fakat sanırım 14 gün kesintisiz mining yapmak gerekiyor. Yani işçinizin sürekli aktif gözükmesi gerekiyor sanırım çünkü ben 0.00078 ETH kazmıştım 2-3 ay önce ama hala ödenmemiş olarak gözüküyor. Ödenen tek bir kuruş ETH gözükmüyor.

Fakat sanırım 14 gün kesintisiz mining yapmak gerekiyor. Yani işçinizin sürekli aktif gözükmesi gerekiyor sanırım çünkü ben 0.00078 ETH kazmıştım 2-3 ay önce ama hala ödenmemiş olarak gözüküyor. Ödenen tek bir kuruş ETH gözükmüyor.

Hayır aktif olması gerekmiyor siz 0.01 eth kasmamışsınız o yüzden parayı göndermiyor. 0.01 kastıktan sonra başka pool'a geçseniz bile ödeme günü geldiğinde paranızı gönderecektir.

Hocam ne durumdasınız? Ben de dün sabah başlamıştım 2060 ile

Kazıma devam 1,5 ay oldu 3. ödemeyi aldım. Son ödeme 50 dolardı. Malum ETH yükselişte şu an ne kadar kazarsak o kadar mantığıyla devam ediyorum. Aylık 100 dolar alınabiliyor şu sıralar.

Arkadaşlar 4-5 gündür tek kart ile bu işle bayağı meşgul oldum. Sizlerle bulduğum optium değerleri ve yapılması gereken temel şeyleri paylaşmak istiyorum. Özellikle modlama ve bu işe nasıl başlanır hususunda faydalandığım iki temel kaynak oldu. Bu iki videoda yapılanları yaptıktan sonra zaten olaya başlamış oluyorsunuz. Videoları başlığın altına ekliyorum. Modlama videosu İngilizce; anlamadığınız bir yer olursa yardımcı olmaya çalışırım.

temel bilgiler:
  • Yabancı forumlarda yaptığım araştırmalarda Memory temperature'ın 100 derecenin altında olması öneriliyor. Bunu sağlamak için Radeon Software'de manuel kontrolü açıp bütün dereceler için 5 ayrı hazneye de aynı değeri yazmalısınız. Böylece sıcaklığın yükselip düşmesi gibi sorunlar yaşanmayacak. Zaten kart sürekli %99'da çalışıyor; fanı destabil hale getirmeye gerek yok. 75 ve 80 ideal gibi...
  • Birçok mining programı denedim; claymore bana en randıman vereni oldu; onu öneriyorum.
  • Afterburner vs. ekstra bir program kullanmanıza hiç gerek yok... Bütün clock ve voltaj ayarlarını Radeon Adrenalin ile yapmanızı; apply ettikten sonra sağ üstten Save diyerek bir kenara almanızı öneririm. WattMan hata verirse sıfırlayacaktır ve kaybetmemek için oradan geri yükleyebilirsiniz.
  • Memory Clock'ın stabil hale gelmesi şart. PC'yi kitlemiyor olsa bile, 1900'lere yükselebiliyor olsa bile en iyi hashrate değerini 1815'te veya 1825'te de alabilirsiniz keza 1850'de de... Tavsiyem aşağıda verdiğim voltaj ve Core clock değerlerini sabitleyip sonra Memory clock ile uğraşmanızdır.

1750'den başlayarak 25-25 artırın örneğin. PC'yi kitlediğinde veya hashrate düştüğünde 10-10 geri düşün. Stabili yakaladığınızda daha fazla kurcalamayın.
  • Şu an için benim kullandığım en stabil değerler bunlar... 3 gündür PC ne dondu ne kapandı ve 56 MH/s'de sabitlemeyi başardım.
Core clock: 1350
Voltaj: 750-750-750
Memory clock: 1810
  • Mod ve OC/UV olayın püf noktası... Bunları yapmazsanız hem kazancınız düşer hem de elektrik masrafınız artar. Aşağıdan da göreceğiniz üzere masrafı neredeyse yarı yarıya azaltıyor, kazancı da %20 - %25 oranında artırıyoruz bu sayede... Ekran kartının da stabil ve yıpranmadan çalışması da cabası...

Modlama - OC/UV öncesi değerler: 185W - 47MH/s
    Modlama - OC/UV sonrası değerler: 100W - 56MH/s

kazanç meselesi:

• An itibarı ile arada sırada kapanıp açılsa da yaklaşık günde 24 saat çalışarak tam 5 gün boyunca mining yaptım. Neredeyse asgari ücretin yarısı kadar bir kazanç elde edebiliyorsunuz özetle... Rakamlara bakarsanız, Sosyal'de adeta bir virüs gibi dolanan 'tek kartla mining yapmaya değmez' safsatasının boş olduğunu göreceksiniz.

Şu ana kadar kazancım: 31.16 USD / 0.01690 ETH / 225 TL.

Dolar ve ETH böyle seyrederse aylık kazanç: 187.5 USD / 1350 TL

Tahmini ekstra elekrik ödemesi: 50-100 TL

Tahmini net kazanç: 1250-1350 TL
başlangıç için faydalandığım videolar:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam siz mod yaptınız mı yoksa modsuz halimi 56 mh.

Geri
Yukarı