5700 XT vs 2060 Super

Lil Nyks

Decapat
Önümüzdeki günlerde QP Super almayı düşünüyordum içinde 2060S var ve beni oyun anlamında da götüreceğini düşünüyordum. Ta ki QP super Gaming XT’yi görene kadar. Özellikleri neredeyse aynı ama ekran kartı kısmında.
QP super: MSI 2060 Super Gaming X.
QP Gaming XT: MSI Radeon RX 5700 XT evoke.
Kartı bulunuyor. Hangi sistemi tercih etmeliyim bu konuda. RTX teknolojisini çok kullanmayacağım. Ekran kartı gücü olarak kesinlikle 5700 XT tercih edilir ama yazılımsal sorunları olduğunu duydum. Kararsız kaldım ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Önümüzdeki günlerde QP Super almayı düşünüyordum içinde 2060S var ve beni oyun anlamında da götüreceğini düşünüyordum. Ta ki QP super Gaming XT’yi görene kadar. Özellikleri neredeyse aynı ama ekran kartı kısmında.
QP super: MSI 2060 Super Gaming X.
QP Gaming XT: MSI Radeon RX 5700 XT evoke.
Kartı bulunuyor. Hangi sistemi tercih etmeliyim bu konuda. RTX teknolojisini çok kullanmayacağım. Ekran kartı gücü olarak kesinlikle 5700 XT tercih edilir ama yazılımsal sorunları olduğunu duydum. Kararsız kaldım ne yapmalıyım?
Dostum ek olarak Psu'da seçmen gerekir. Ve evet Rx 5700 Xt bazı sorunlar mevcut lakin bunlar driver sorunları filan. Yani yakında çözülebilir.

Oyun oynayacaksanız eğer ve bütçeniz müsait ise, Nvidia kartlara yönelin her zaman. Maalesef oyun dünyası iki yüzlü, her zaman Nvidia kartlar için özel optimizasyon sunuyorlar, Nvidia'nın oyun üreticileri üzerindeki baskısı gerçekten çok büyük. Bu yüzden optimizasyon konusunda Nvidia kartlar hep önde...

Dostum ek olarak PSU'da seçmen gerekir. Ve evevt RX 5700 XT bazı sorunlar mevcut lakin bunlar Driver sorunları falan. Yani yakında çözülebilir.

Daha iyi bir seçenek bulunmuyor PSU konusunda. Siteyle iletişime geçip yükseltme isteyebilirim. Anakartımı da B450 Tomahawk Max yapacağım.
Genel olarak RTX kullanmayacağım dedim ama hiç oynamayacağım olarak düzeltiyorum yani burada saf güçler önemli. Hala kararsızım NVIDIA alasım var ama yeter mi bilmiyorum.
İşlemci de AMD, ekran kartında NVIDIA alınır. Boşuna macera arama.

Gerçekten öyle mi tercih etmeliyim? Beni 6-7 yıl götürür mü?

RX 5700 XT EVOKE modeli sorunlu diye hatırlıyorum ama, yanlış mı hatırlıyorum?
Oynadığınız oyunlara göre de seçim yapmanızı öneririm.
EA'nın bazı oyunları (Battlefield serisi, Anthem vs.) AMD ekran kartlarına bir tık daha optimize. Ama diğer oyunların büyük bir oranla Nvidia'da daha iyi çalışıyor (Tomb Raiders serisi, Hitman vs.)
Oyunlara göre karar vermenizi öneririm.

Ryzen 3600 ile RX 5700 kullanıyorum. Her ikisinin de yazılımında ciddi sorunlar var (Siyah ekranlar, boşta fazla güç çekmeler ve daha nicesi) ve NVIDIA kullanıcılarının yorumlarına kıyasla çok daha fazla şikayet görüyorum AMD tarafında, benimkiler de dahil. Stabilite açısından tavsiyem 2060 Super olurdu.

Oynayacağım oyunlar CS:GO, LoL, Fortnite, PUBG gibi rekabetçi oyunlar. 1080P yüksek-Ultra ayarlarda oynamak istiyorum. Başka zaten oyun oynamam.

Yeni konular

Geri
Yukarı