5700X 4 GHz frekansında çalışıyorsa OC var mıdır?

regeslolo

Decapat
Daha fazla  
Ryzen 7 5700X işlemci aldım ama Görev Yöneticisi'nden bakınca oyunda falan 4.4 GHz gibi değerlerde çalışıyor ama internette işlemci özelliklerinde 3.4 GHz yazıyor. Adam işlemciyi PC'ye takarken OC falan mı yaptı acaba? Böyle bir şey istemiyorum çünkü.

Son düzenleyen: Moderatör:
1GHz OC yapılması zor, bu sistemin kendi yaptığı bir şey. AMD'deki karşılığı CPB (Core Performance Boost).

Kapatırsan o ayarı performansın düşer.

Ryzen 7 5700X işlemci aldım ama Görev Yöneticisi'nden bakınca oyunda falan 4.4 GHz gibi değerlerde çalışıyor ama internette işlemci özelliklerinde 3.4 GHz yazıyor. Adam işlemciyi PC'ye takarken OC falan mı yaptı acaba? Böyle bir şey istemiyorum çünkü.

Var stok hızı 3.4 GHz. Eğer OC istemiyorsanız BIOS'tan PBO ve CPB kapatabilirsiniz.

3.4 ve 4.6 yazıyor o değerler arasında gidip geliyor mu kendiliğinden?

Sıcaklıklar el verirse oyunlarda, render alırken evet GHz yükseltir işlemci kendiliğinden.

Benim anlamadığım 4.4GHz niye, tek çekirdek optimize bir oyunda 4.6GHz görmesi lazım aslında.

Sıcaklıklar el verirse oyunlarda, render alırken evet GHz yükseltir işlemci kendiliğinden.

Benim anlamadığım 4.4GHz niye, tek çekirdek optimize bir oyunda 4.6GHz görmesi lazım aslında.

Ben baktığımda 4.4 yü 4.6 da oluyor, yani parçaya özel olarak el ile OC yapılmamıştır değil mi otomatik kendi değerleri.

Geri
Yukarı