5700XT ekran kartımı satmalı mıyım?

Önemli olan mining işinin zayıflaması değil, herkes gelir için yatırım yapıyor bu kartlara. Piyasa fiyatları bununla beraber artıyor. Uzun bir süre böyle kalır bu. Kart üreticileri bile yok satmıyor mu zaten?

Tamam mining işi zayıflarsa ekran kartı stokları bitmez ve fiyatlar artmaz.

Yatırım tavsiyesi değildir.

Önemli olan mining işinin zayıflaması değil, herkes gelir için yatırım yapıyor bu kartlara. Piyasa fiyatları bununla beraber artıyor. Uzun bir süre böyle kalır bu. Kart üreticileri bile yok satmıyor mu zaten?

Dün Gaming gecesinde, 30 saniye içerisinde 10 tane RTX 3070 12.500TL'den satıldı, yani diyeceğim şu ki stok gelse ne kadar gelecek her siteye 50'şer stok gelse zaten o da 10 dakika sürecek stoklar geri bitecek, sonra piyasa daha da artacak, benim tavsiyem konu sahibine satmamalısın elinde 9 bin TL ile kalırsın ona 9 bin TL teklif eden adam mal değildir zaten.

Dün Gaming gecesinde, 30 saniye içerisinde 10 tane RTX 3070 12.500TL'den satıldı, yani diyeceğim şu ki stok gelse ne kadar gelecek her siteye 50'şer stok gelse zaten o da 10 dakika sürecek stoklar geri bitecek, sonra piyasa daha da artacak, benim tavsiyem konu sahibine satmamalısın elinde 9 bin TL ile kalırsın ona 9 bin TL teklif eden adam mal değildir zaten.

50 tane stok mu şaka yapmayın.

50 tane stok mu komikleşmeyin.

Hocam verdiğim örnek zaten 10 tane RTX 3070 30 saniyede satılıyorsa, ve bundan zaten çoğu kişinin bile haberi yok dersek, stoklar geldiği gibi eriyecek orada 50 dememin sebebi kaç dakikada biteceğini söylemek.
Hocam verdiğim örnek zaten 10 tane RTX 3070 30 saniyede satılıyorsa, ve bundan zaten çoğu kişinin bile haberi yok dersek, stoklar geldiği gibi eriyecek orada 50 dememin sebebi kaç dakikada biteceğini söylemek.

Hadi 1000 tane gelsin her siteye 1000/50= 20 10 dakika X 20 = 200 dakika = kaba olarak 3 saat?

Sence kartların fiyatları düzelecek mi? :) Herkes madencilik derdinde. Elindeki kartı satarsan ileride daha pahalıya almak zorunda kalacaksın.
O kart ve 2 tane RX580 alırsan Mining'te iyi oluyor xD

Mart ayında piyasa düzelir gibi yorumlar var. En kötü ihtimal 2022 yılında Ethereum üretimi kısıtlanmayacak mı?

2022 yılına kadar NVIDIA'nın 5000 serisi, AMD'nin ise RX 8000 serileri çıkar, 2022'ye kadar zaten garanti olarak esiriz ve bitmeyeceğini söyleyenler var alternatif coinler var kazım bitmeyecek sadece ether bitecek o da biterse :)

Ben de RX 5600XT kartımı satıp Xbox Series X almayı düşünüyorum. Bilgisayara da ucuz bir kart takarım.

Geri
Yukarı