5700XT Kısa Süreli Donma ve Oyundan Atma

Ygtgncl

Hectopat
Merhaba,
Benim Bestbuy'dan alıp Amerika'dan getirdiğim bir XFX RAW II 5700 XT kart ile sistemi kuralı 4-5 ay oldu sanırım World of Warcraft'da 4-5 Sn'lik donmalar oluyor. Bu sırada GPU voltajı 0'lanıyor.
FIFA oynarken yine ekran kartı kaynaklı error verip oyundan atıyor. Hatayı ekte gönderiyorum.
Football Manager oynarken de yine GPU error verip oyundan atıyor.
Yani PC'de bir problem var fakat ben GPU kaynaklı mı, PSU kaynaklı mı anlayamıyorum. Driver güncelledim, PSU soketlerini GPU'dan çıkartıp bir önceki soketleri taktım sorun devam ediyor.
PSU'da bence karşılıyor gereksinimleri;
Cougar CGR-GS-750 GX-S 750W 80+ Gold Power Supply
XFX'e yazdım destek için iletişime devam ediyoruz. Sizlere de bir sormak istedim.
Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Fifa21crash.jpg
    Fifa21crash.jpg
    500,5 KB · Görüntüleme: 67
Son düzenleyen: Moderatör:
Ekli ve standartta hocam. Zaten dediğim gibi Fm'de bile gpu hatası alıyorum. Akıl alır gibi değil.
Hocam orada standart olan kısmı FPS oyunları oynamıyorsanız Gaming yazan yere alabilirsiniz ama önce Ekran kartınızı DDU ile kaldırıp yeniden kurun ve Gaming e alın (FPS oyunları oynamıyorsanız)
Çözülecektir inşeAllah

Hocam orada standart olan kısmı FPS oyunları oynamıyorsanız Gaming yazan yere alabilirsiniz ama önce Ekran kartınızı DDU ile kaldırıp yeniden kurun ve Gaming e alın (FPS oyunları oynamıyorsanız)
Çözülecektir inşeAllah
Deniyorum hocam. Umarım çözülür. Sağ olun. DDU ile kaldırmamıştım hiç.
Driverları DDU ile kaldırıp, eski sürümleri deneyin. Adrenalin'i kaldırıp tekrar kurun. Bazı 5700 XT'ler maalesef driver konusunda çok üzüyorlar.
XFX tarafına da yazdım baktım olmuyor servise göndereyim diye fakat Türkiye'de servisi var mı bilmiyorum açıkçası.

Deniyorum hocam. Umarım çözülür. Sağ olun. DDU ile kaldırmamıştım hiç.

XFX tarafına da yazdım baktım olmuyor servise göndereyim diye fakat Türkiye'de servisi var mı bilmiyorum açıkçası.
Hocam kaldırmacan önce youtube dan nasıl yapılır diye bilgi edinin :D Diğer oyunlarınızda ekli mi oyun sekmesine ? Ve gaming mi işaretleyeceksiniz yoksa Oyun mu

Hocam kaldırmacan önce youtube dan nasıl yapılır diye bilgi edinin :D Diğer oyunlarınızda ekli mi oyun sekmesine ? Ve gaming mi işaretleyeceksiniz yoksa Oyun mu
Valla DDU yazdım, siteye girip okudum, hallettim. Kullanırken neti çekin yazıyordu. :) Şimdi tekrar kurdum. İşin kötüsü hatayı da sürekli vermiyor. Bir süre oynamam gerekecek anlamak için. :)

Valla DDU yazdım, siteye girip okudum, hallettim. Kullanırken neti çekin yazıyordu. :) Şimdi tekrar kurdum. İşin kötüsü hatayı da sürekli vermiyor. Bir süre oynamam gerekecek anlamak için. :)
Teşekkür ederim yardım verdiğim için ama gene verirse temiz bir format şart :) Bu arada ekran kartını Esport yada Gaming seçtiniz mi ?

Tamam hocam iyi geceler
Malesef dediklerinizi yapmama rağmen aynı sonuç. :/
OCCT test sonuçlarım da bu şekilde;

CPU Test = Crashes in 2 seconds
Linpack = No problem
Memory = OCCT freezes as soon as i push start button :)
3D & VRAM = Run smoothly
Power = Crashed in 3 seconds

Kocaeli'de düzgün bir bilgisayarcı bulabilirsem parçaları kontrol ettirmek istiyorum. Önerilere açığım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı