i5 7400 Sistem Kısa Süreli Donma Sorunu

• Konuyu başlatan Silinen üye 164587
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 1
  • Görüntüleme 420
S

Silinen üye 164587

Ziyaretçi
Arkadaşlar selam.

Sistemim:
  • MSI Z270 Gaming M3 Anakart
  • WD 7200 RPM 1TB HDD
  • SanDisk 480 GB SSD
  • Intel I5 7400 işlemci
  • GSKILL 8GB (1x8GB) RipjawsV Kırmızı DDR4 3000MHz CL16 1.35V Single Ram GSKILL 8GB RAM
  • Windows 10 Sürümüm 1809

Arkadaşlar sistemim bazen 1 saniyeden bile az süreliğine donuyor ve bu donma esnasında aşağıdaki videodakine benzer bir ses geliyor ve daha sonra tekrardan çalışmaya devam ediyor. Bu süreçte yeniden başlatma vs. olmuyor. Sadece 1 saniye sayılabilecek bir sürede görüntü donuyor, videodakine benzer bir ses geliyor ve çalışmaya devam ediyor. Windows bellek tanılama aracı ile RAM'leri tarattım. Herhangi bir hata çıkmadı. Bunu nasıl düzeltebilirim?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aynı sıkıntı bende de var. Hardiskten kaynaklandığını söyledi birisi bana ama harddiski çıkarıp yalnız SSD kullandım bir değişiklik olmadı. Anlık yarım saniyeyle 1 saniye arası bir takılıp hemen düzeliyor. Ben görmezden geliyorum ama umarım büyük bir sorun çıkarmaz karşıma ne yapacağım konusunda da hiçbir fikrim yok. İnternette de bunu araştırdım bir şeye ulaşamadım. Bilen arkadaşlar bizi aydınlatsın lütfen.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı