5700XT sıcaklık ve fan sesi sorunu

cancan1135

Hectopat
Merhabalar arkadaşlar, MSI Evoke OC 5700XT sahibiyim, 10 dakikalık OCCT testinde maksimum 74 dereceyi gördü fakat fan devri %86'lardaydı. Bu yüzden aşırı sesli çalıştı, oyunlarda ise oyununa göre maksimum 72 derecelere çıkıyor ama gel gelelim gene fan devri yüksek olduğu için sesli çalışıyor. Bu arada kart -100 mV undervoltlu. Isı ve fan devri değerleri normal midir?

Merhabalar arkadaşlar, MSI evoke OC 5700XT sahibiyim, 10 dakikalık OCCT testinde maksimum 74 dereceyi gördü fakat fan devri %86'lardaydı. Bu yüzden aşırı sesli çalıştı, oyunlarda ise oyununa göre maksimum 72 derecelere çıkıyor ama gel gelelim gene fan devri yüksek olduğu için sesli çalışıyor. Bu arada kart -100 MV undervoltlu. Isı ve fan devri değerleri normal midir?

Isı ve fan değerleri normal, ama evoke 5700XT'nin bazı sorunları var diyorlardı.

AMD kendi programından undervolt yapın - 50 olsun fan ayarları manuel 28 32 40 50 70 olsun daha sessiz istersen düzenlersin. Sapphire tek fanlı referans kartımda bu şekilde 65 derece 1700 2000 RPM fan devrinde sessiz bir şekilde oynuyordum ama canımı sıkıyordu sorun çıkartıyordu değiştirdim. Bu ayarlarda düzelmezse sorun vardır.

Bende 5700 XT almak için uzun araştırmalar yapmıştım. Evoke modelinin termal pedleriyle alakalı çok olumsuz yorumlar vardi. Oyun ici degerler ne durumda acabw?

Bende 5700 XT almak için uzun araştırmalar yapmıştım. Evoke modelinin termal pedleriyle alakalı çok olumsuz yorumlar vardi. Oyun ici degerler ne durumda acabw?

Şu an PC’deki en ağır oyun Warzone 2K Ultra'da oynuyorum 69 derece civarı sıcaklık değerleri benim kafama takılan fan sesi daha önceki ekran kartım 1660 Ti idi onda neredeyse hiç fan sesi duymuyordum büyük ihtimal fanları yük binmediğinden çalışmıyordu, evoke biraz sesli çalışıyor açıkçası ya da olması gereken budur tamda emin değilim ama OCCT'de tam yükte %86 fan devri açıkçası fazla gibi geldi fan devrini manuel düşürsem bu seferde sıcaklık değeri artacak büyük ihtimal.

Geri
Yukarı