5700XT UV yapmak

revole

Femtopat
Reddit'te bu fotoğrafı gördüm 5700XT için:
Sorum şu 6. sıradaki değerleri daha az güç ve daha fazla performans veriyor stok haline göre bu yüzden bu ayarları yapmak istiyorum. Kartım ise ASUS TUF3 olan versiyon bu yüzden ısınıyor. Yardımcı olabilecek var mıdır? Hiç UV yapmadım.

Undervolt işlemini MSI Afterburner programı veya Radeon programı üzerinden yapabilirsiniz. Ben kendi kartımda Radeon programı üzerinden yaptığım için kendi ayarları mı görsele yükleyip görsel üzerinden anlatacağım. Daha kolay anlarsınız bu sayede. Tabii benim yaptığım ayarları yapmayacaksınız. Öncelikle Radeon programından yapacaksanız yaptığınız ayarların sıfırlanmaması için yine görsele eklediğim Windows ayarlarından hızlı başlatmayı aç (önerilen) kısmındaki tik işaretini kaldırıp kapatın. Radeon programından görselde ki yere gelerek undervolt işlemini yapabilirsiniz. Ve orada bahsedilen Frekans Mhz değerini de yapabilirsiniz. Voltaj (mV) kısmını düşürerek undervolt işlemini gerçekleştirmiş olursunuz.

Düzenleme: Ayrıca şunu da belirtmek isterim. Aynı kart aynı model olsa dahi aynı ayarlar stabil bir şekilde çalışmayabilir. Siz yine orada ki yazan ayarları veya başka yerde bulduğunuz ayarları da deneyebilirsiniz ve stabil bir ayar bulursanız o ayarı kullanırsınız. Ama eğer başka kaynaklardan bulduğunuz ayarlarda stabil değerler alamazsanız mecbur kendiniz deneme yanılma yöntemi ile undervolt yapacaksınız. Aslında undervolt mantığı budur. Deneme yanılma yöntemi ile kendi kartınız için çalışan stabil bir ayar bulmak.

Dosya Ekleri

• 15.PNG
    15.PNG
    68,2 KB · Görüntüleme: 61
  • 18.PNG
    18.PNG
    68,5 KB · Görüntüleme: 69
  • Ekran Alıntısı 3.PNG
    Ekran Alıntısı 3.PNG
    20,3 KB · Görüntüleme: 60
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoyu izleyerek rahatlıkla yapabilirsin diye düşünüyorum yapamazsan da farklı Driver sürümleri için profilleri eklemiş yorumlarına indirip uygularsın. Ayarlar sıfırlanmaması için de hızlı önyüklemeyi kapat yeterli.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı