5700XT vs 2070 Super

Hikayeli oyunlar için gerçekçilik yaratmaktan başka bir şey değil bana göre. Eğer sadece FPS oyunları oynuyorsanız gerek yok.

Ben hikayeli oyunlar oynadığım için seviyorum Ray Tracing'i. :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu video gibilerini bulabilir, kendinize göre düşünce tarzı oluşturabilirsiniz.

Unutmadan söyleyeyim. DLSS 2.0 teknolojisini de kullanmak istiyorum, o yüzden de benim açımdan önemli bir şey.

Ben genelde CS:GO ve battleroyale tarzı oyunlar oynuyorum yılda belki 1 kez bilemedin 2 kez hikayeli oyun oynuyorum sizce benim açımdan gerek var mı RTX'e.

Aslında RTX 3000 serisini de önerirdim de onların stokları ilk bahar sonuna kadar olmayacakmış dünya genelinde. Beklemeye değmez AMD iyi bir iş çıkarırsa.
Not: RX 6000 serisi de RTX desteği sunacak. DLSS rakibi bir AMD teknolojisi konusunda da bazı söylentiler var. Ve güç olarak da rekabet olacak gibi. Tabii NVIDIA kartlar stoklara düşerse.
Bence yeni seri AMD kartları da bekleyin çarşamba günü tanıtılacak. Kasım ortalarında piyasaya çıkar. Dolar korkunuz varsa ki çok haklı bir korku, paranızı dolara çevirip Black Friday (27 Kasım) de indirimlerden koparabildiğiniz kadar koparın.

Ben genelde CS:GO ve battleroyale tarzı oyunlar oynuyorum yılda belki 1 kez bilemedin 2 kez hikayeli oyun oynuyorum sizce benim açımdan gerek var mı RTX'e.

Eğer öyle bir kişiliğim olsaydı ben gerek yok olarak düşünürdüm. Size bağlı bir şey, oyun oynarken gerçekçilik ve akıcık istiyorsanız 2070S, sadece akıcılık istiyorsanız 5700XT alın.

Bence Ray Tracing ve DLSS için 1000+ TL verilmez.

Şöyle bir piyasaya baktığımda Gaming X Trio modelinin 6500 TL olduğunu görüyorum ama 5700XT'ler en fazla 5200TL, bütçe açısından da daha iyi, sizce 5700XT alınır mı?

Hocam ben senin yerinde olsam biraz bekler RTX 3000 alırdım ama siz zam gelir vs. diyip beklemek istemiyorsanız bence 2070 Super alın bence.

Selamlar,

Şahsen 5700xt kullanıcısı olarak önermem hala sürücü sorunları var windows sertifikalı driver kullanmama rağmen. Bundan öncesinde 1050ti kullanıyordum sürücüsü yüklenirken korktuğumu hatırlamıyorum ama amd işlemcisini ne kadar sevsem de driver yapmayı beceremiyorlar. Hala freesync de monitörüm açılmıyor mesela, siyah kalıyor monitörü açıp kapamam gerekiyor. Bazen pc hiç açılmıyor ekran hiç gelmiyor. Bunlar sık sık değil ama hep önemli acil durumlarda denk geliyor. O nedenle nvidia her türlü o aradaki farka değer.

Ray tracing olayı da şahsen çok da takılacak dünyaları değiştirecek bir olay değil şahsen hikayeye kaptırdığımda ne duvardaki kaplama nede yerdeki ışığa bakıyorum. Performans fps büyüktür Ray Tracing..

Kolay Gelsin..

Eğer öyle bir kişiliğim olsaydı ben gerek yok olarak düşünürdüm. Size bağlı bir şey, oyun oynarken gerçekçilik ve akıcık istiyorsanız 2070S, sadece akıcılık istiyorsanız 5700XT alın.

Bence Ray Tracing ve DLSS için 1000+ TL verilmez.

Kullanan biri için neyse de adam 7/24 CS:GO oynuyor yine de NVIDIA alıyor. Hepsi driverlar yüzünden. Bir aralar felaketti şimdi de RTX kullanan kullanmayan kimse o batağa girmek istemiyor. Halbu ki şu anki driverlar gayet de stabil.

Şöyle bir piyasaya baktığımda Gaming X Trio modelinin 6500 TL olduğunu görüyorum ama 5700XT'ler en fazla 5200TL, bütçe açısından da daha iyi, sizce 5700XT alınır mı?

2070 al yoluna devam et AMD işlemci alınır ama AMD ekran kartı alınmaz.

Geri
Yukarı