5800 TL ekran kartı ve işlemci önerisi

AMD ekran kartlarında siyah ekran sorunu olabiliyor tavsiyem NVIDIA alman.
Katılıyorum. 5700XT kullanıyorum ve hala daha siyah ekran aldığım oluyor.
Bu arada driverlardan tırsıyorsanız AMD tarafında internet üzerinden 20.11.2'nin incelemelerine bakabilirsiniz artık AMD düzeltti işleri. 5000 serisinde sorun kalmadı genel olarak.
Dostum genel olarak demişsin ama ne kadarlık bir genelleme. Daha hala siyah ekran sorunu yaşayan kullanıcılar var.
Kendi PC'imde RX 570, yanımdaki masada kardeşimin bilgisayarında RX 590 var. İkimiz de 1 yılı aşkın süredir sorunsuzca kullanıyoruz.

PSU'nuz kaliteli olmadığından bu sorunu yaşayabilirsiniz.

5700 XT 2070S'in rakibi. Kaldı ki benim önerdiğim 5700 XT üst seviye soğutma performansına sahipken Ventus serisi kartlar giriş seviyesi ucuz kartlardır. Ben olsam hazır indirimdeyken Aorus 5700 XT alırdım.
Zaten bütün kartlarda sorun olsaydı ekran kartı satamazdı AMD. Önemli olan sorun yaşayan yüzdelik dilimin büyüklüğü. Ben hala AMD ekran kartı aldığınızda saçma sapan driver hataları alma ihtimalinizin olduğunu söylüyorum.

Ben bile bazı oyunlarda hiç sorun yaşamıyorum. Bunu gören kullanıcılar düzeldiğini sanıyor ama kapanan oyunlarda hala kapanıyor. Sıkıntıyı hala çözememişler maalesef.

Katılıyorum. 5700XT kullanıyorum ve hala daha siyah ekran aldığım oluyor.

Dostum genel olarak demişsin ama ne kadarlık bir genelleme. Daha hala siyah ekran sorunu yaşayan kullanıcılar var.

Zaten bütün kartlarda sorun olsaydı ekran kartı satamazdı AMD. Önemli olan sorun yaşayan yüzdelik dilimin büyüklüğü. Ben hala AMD ekran kartı aldığınızda saçma sapan driver hataları alma ihtimalinizin olduğunu söylüyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam forumda da bu sürüm ile alakalı deneyimlerin paylaşıldığı bir konu bulursam atarım. İlla ihtimal var diye hiç almamak bana saçma geliyor. Yani çoğunluk sorun yaşamıyorsa tercih edilebilir şahsen.

Arkadaşlar bu arada bilerek 2070 önermedim. Çünkü önerseydim işlemciyi kısmak zorunda kalırdım. Fakat alabilirseniz öneririm 2070.

Bu arada eğer 2070S ile arasında 300 TL falan varsa kesinlikle 2070S alın. Ne de olsa hem DLSS hem RTX hem stabilite hem de performans açısından daha iyi.

Geri
Yukarı