5800 TL ile sistem toplama Intel i5-6400/ GTX 1070 ve Monitör Dahil

Parçalar hakkında kendi fikrim:

Anakart: O işlemciye çok düşük kalmış. B150 Gaming M3 alın. En kötü B150M Pro-VDH alın.
İşlemci: Güzel tercih. Değişime gerek yok.
RAM: Güzel.
HDD: Toshiba önermiyorum. HDD'de pek başarılı değiller. WD tercih etmeye çalışın.
SSD: 240 GB daha iyi olur. 120 günümüz oyunları için yetersiz gelmeye başladı.
GPU: Armor yerine Galax EX OC alın. Armor'un soğutması pek iyi değil.
Kasa: Güzel.
Monitör: Güzel.

Bu dört parçanın değiştirilmesi daha iyi olur.

Parçalar hakkında kendi fikrim:

Anakart: O işlemciye çok düşük kalmış. B150 Gaming M3 alın. En kötü B150M Pro-VDH alın.
İşlemci: Güzel tercih. Değişime gerek yok.
RAM: Güzel.
HDD: Toshiba önermiyorum. HDD'de pek başarılı değiller. WD tercih etmeye çalışın.
SSD: 240 GB daha iyi olur. 120 günümüz oyunları için yetersiz gelmeye başladı.
GPU: Armor yerine Galax EX OC alın. Armor'un soğutması pek iyi değil.
Kasa: Güzel.
Monitör: Güzel.

Bu dört parçanın değiştirilmesi daha iyi olur.

Vallaha 8 ay sonra satacaksa bunların hiç birin yapmasına gerek yok.

Vallaha 8 ay sonra satacaksa bunların hiç birin yapmasına gerek yok.

8 ay sonra amerikaya gidiyorum 1 yıllığına ama bu süreç içinde en iyi şekilde sıkıntı yaşamadan oyun oynamak istiyorum. Hayatımda hiç düzgün bilgisayara sahip olamadım ama artık zamanı geldi :D şu şekilde düzeltsem bir sıkıntı kaldı mı peki klavye dahil fiyat. @GameHawk @M. Samet
20160917_212635.jpg

8 ay sonra satacaksa R7 240 bile yeterli.
R7 240 ile doom'u ultrada kasmadan oynayabilir miyim? Ama amd hayatımda istemiyorum bir daha sıkıntı geldi artık amd'den :D

Sistemden söz edeyim. İşlemci zaten gayet başarılı. O kendini tanıtır. Diyecek bir şey yok. RAM'in 8 GB olmasının nedeni ekran kartını GTX 1070 seçmekti. Bütçeyi 6000 yaparsan RAM'i direkt 16 GB yapabilirsin. Ekran kartının performansı göz alıcı. Gayet başarılı. Depolama genişletilebilir olduğundan bir şey diyemem. Size yeterli olacak kadar hafızayı sonradan ekleyebilirsiniz. Kasa forumdaki çoğu kişi tarafından önerilir. Bu fiyata en iyisi diyebilirim. PSU ise 80+ Bronze ve 600W. İleride SLI yapmazsan yeterli olur. Monitör ise GTX 1070 için ideal. İleriki dönemlere kadar DSR ile 2K yapıp sonradan FHD'ye geri dönün derim. Sizin için en hayırlısı bu olacaktır.
5800.JPG

Konuyu okumadım söyleyeyim.

Sistemden söz edeyim. İşlemci zaten gayet başarılı. O kendini tanıtır. Diyecek bir şey yok. RAM'in 8 GB olmasının nedeni ekran kartını GTX 1070 seçmekti. Bütçeyi 6000 yaparsan RAM'i direkt 16 GB yapabilirsin. Ekran kartının performansı göz alıcı. Gayet başarılı. Depolama genişletilebilir olduğundan bir şey diyemem. Size yeterli olacak kadar hafızayı sonradan ekleyebilirsiniz. Kasa forumdaki çoğu kişi tarafından önerilir. Bu fiyata en iyisi diyebilirim. PSU ise 80+ Bronze ve 600W. İleride SLI yapmazsan yeterli olur. Monitör ise GTX 1070 için ideal. İleriki dönemlere kadar DSR ile 2K yapıp sonradan FHD'ye geri dönün derim. Sizin için en hayırlısı bu olacaktır. Eki Görüntüle 189232
Konuyu okumadım söyleyeyim.

İlk olarak işlemciyi o kadr arttırmak istemiyorum çünkü 8 aylık bi süreç içinde bu sistemi kullanıcam. Bir de sinerjiden toplamışsınız galiba fakat ben o siteye güvenemiyorum. Ankarada olduğum için ya nova pc'den alıcam gidip yada inventus'tan sipariş vericem. En son attığım sistemdeki haliyle 550W güç kaynağı yeterli olur mu onu da söylerseniz mükemmel olur.

Güvenilmeyecek bir yanı olduğunu düşünmüyorum. Sistemi onlara montajlattırmayın yeter. 8 ay için 5800 TL PC... Saçmalık! Gereksiz olduğunu düşündüğümden 3000 TL gibi bir fiyata laptop alın. Sonra satarsınız. Bilmiyorum; ama çok saçma bir fikir olmuş. İnventus'un pahalı olduğunu düşünüyorum. 550W yeterli olur; ancak SLI yapasanız 750W almanız daha iyi olacaktır.

Güvenilmeyecek bir yanı olduğunu düşünmüyorum. Sistemi onlara montajlattırmayın yeter. 8 ay için 5800 TL PC... Saçmalık! Gereksiz olduğunu düşündüğümden 3000 TL gibi bir fiyata laptop alın. Sonra satarsınız. Bilmiyorum; ama çok saçma bir fikir olmuş. İnventus'un pahalı olduğunu düşünüyorum. 550W yeterli olur; ancak SLI yapasanız 750W almanız daha iyi olacaktır.

Zaten parça konusunda değil montaj konusunda güvenmiyorum. Ben montajını yapsam zaten ordan alırım direkt. 3000 tl ile laptop almayı düşündüm ama doğru düzgün bir öneri alamadım kimseden. Ben de burada sistem toplayıp giderken satıp amerikada laptop almayı planladım. Oradan dönerken de laptopu burada satıp tekrar türkiyede sistem toplamayı planladım. Tabi çoğu parçayı amerikadan alıp gelicem.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı