5800X ısınıyor mu?

Reuses

Hectopat
Yer
tam 35
Daha fazla  
Merhabalar, 5800X almaya niyetliyim ve Türk forumlarında bununla alakalı bir şey bulamadım. Ben de açayım dedim okumak isteyene bir kaynak olsun. Yabancı forumlarda 5800X'in çok ısındığını söylüyorlar. 5800X kullanan var mı? Kullanıyorsanız hangi konfigürasyonla kaç derecede kullanıyorsunuz?

Henüz test etme fırsatım olmadı, elimde adam gibi bir soğutucu yok. Oyunlarda da %15 falan kullanılıyor çünkü ekran kartı henüz almadım R7 265 var. Soğutucu geldiğinde OC ve stok halleri ile detaylı bir inceleme yazacağım.

Bu arada ufak bir ekleme yapayım genel olarak bu sorunu ben Gigabyte kartlarda bir tane de ASUS kartta gördüm. Acaba fazla voltaj veriyor olabilir mi? Gerçi 5800X 8-Core tek çiplet dizaynına sahip bundan olması daha muhtemel geliyor.
Henüz test etme fırsatım olmadı, elimde adam gibi bir soğutucu yok. Oyunlarda da %15 falan kullanılıyor çünkü ekran kartı henüz almadım R7 265 var. Soğutucu geldiğinde OC ve stok halleri ile detaylı bir inceleme yazacağım.
Boştayken 60-65 dercelerden bahsediyorlar sizde de o şekilde mi? Birde nerden aldınız sorması ayıp olmazsa. :D

Isınma çok değişken bir konu. Yabancı forumlarda ısınıyor diyen belki de bir önceki nesil işlemcisiyle gelen Wraith Prism soğutucu ile kullanıyor. Yani ısınıyor ama hangi soğutucuyla ısınıyor?

Isınma çok değişken bir konu. Yabancı forumlarda ısınıyor diyen belki de bir önceki nesil işlemcisiyle gelen Wraith Prism soğutucu ile kullanıyor. Yani ısınıyor ama hangi soğutucuyla ısınıyor?
X62 DH15 EK240 AIO gibi ürünlerle ısındığı belirtilmiş ayrıca birkaç kişide değil baya yoğun bir geri dönüş var reddit'te Robert Hallock'a bir mail atılmış ve paylaşılmış bunun üzerine.

Merhabalar, 5800X almaya niyetliyim ve Türk forumlarında bununla alakalı bir şey bulamadım. Ben de açayım dedim okumak isteyene bir kaynak olsun. Yabancı forumlarda 5800X'in çok ısındığını söylüyorlar. 5800X kullanan var mı? Kullanıyorsanız hangi konfigürasyonla kaç derecede kullanıyorsunuz?

Ben bugün aldım, taktım. 90 dereceyi gördüm, BIOS ayarı her türlü Update yaptım. PES'de 90'ı gördüm. RDR2'de normal 66-70 derecede çalıştı. 1440p'de GTA'da aynı en fazla 70'e çıktı. Bilmiyorum.

Ben bugün aldım, taktım. 90 dereceyi gördüm, BIOS ayarı her türlü Update yaptım. PES'de 90'ı gördüm. RDR2'de normal 66-70 derecede çalıştı. 1440p'de GTA'da aynı en fazla 70'e çıktı. Bilmiyorum.
5600X buldum ve satın aldım. Reddit'te çok fazla 5800X ısındığına dair şeyler okudum çözümünü bulabilen yoktu en son.

5800X ısınan bir işlemci fakat AMD curve optimizer ile bu sorun çözülebiliyor. Hem de daha performanslı oluyor. 5600X kullanıyorum ve bir tanıdığım benimle aynı dereceleri alıyor. 5.05 Ghz sabit olarak kullanabiliyor. Herkeste aynı performansı vermeyebilir. İşlemcinin çekirdek kalitesi de önemli. Kasanın hava akışını da göz önünde bulundurmak lazım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı