5800X işlemciye kötü ekran kartı darboğaz yapabilir mi?

Emir0661

Decapat
Daha fazla  
Selamlar. Günaydın. Kısa bir sorum var. Bende 1070 Turbo var ekran kartı olarak. İşlemcim 7600 ama şu an değiştirip 5800X'e geçiyorum. Anakart da değiştiriyorum doğal olarak. RAM'lerim aynı kalıyor. Ekran kartım da aynı kalıyor. İşlemcim iyi olup da ekran kartım kötü olursa ters darboğaz vs. bir problem olabilir mi? Çünkü işlemcim ekran kartıma göre bayağı iyi kalacak, anakartım da öyle.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanmam. Oyunlarda GPU sürekli 99 kullanır işlemci beslediği için. Onun dışında işlemci bazlı oyunlarda örneğin CS:GO ve Valorant FPS aşırı artacak.

Ekran kartı güçsüz değil en başta :D. Tabii bu işlemci ile daha iyi kartlar daha uygun olur ama her neyse, ekran kartının güçsüz olması hiçbir parçayı engellemez. Fakat eski belleklerinizi kullanmanız işlemci performansını törpüleyebilir. Zen mimarili işlemciler belleklere muhtaçtır.

Darboğaz ekran kartının gücünü tam kullanamama, işlemcinin yetersiz kalmasıdır. İyi sistemlerde hiçbir zaman işlemci kullanımı yüksek olmaz, GPU %100'de çalışır. İstersen 1030 al onun adı darboğaz değil, "işlemciye yazık abi bu kartla olur mu" oluyor.

Ekran kartı güçsüz değil en başta :D. Tabii bu işlemci ile daha iyi kartlar daha uygun olur ama her neyse, ekran kartının güçsüz olması hiçbir parçayı engellemez. Fakat eski belleklerinizi kullanmanız işlemci performansını törpüleyebilir. Zen mimarili işlemciler belleklere muhtaçtır.
önerin var mı dostum ?

Darboğaz olmaz.

Anakart önerisi için yeni konu açıp bütçe belirtmen daha iyi.

Geri
Yukarı