5800X sistemde Windows her zaman açılmıyor

Ritualist

Kilopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Ahşap üst yüzey işlemcisi
Bilgisayarı topladığım günden bugüne Windows her zaman açılmıyor. Güç tuşuna bastığımda ekranda ön yükleme olmadan Windows açılıyor. Açılmadığı zamanlar siyah ekran oluyor. Bazen bu siyah ekranda şifremi girip enter tuşuna bastığımda ekrana görüntü geliyor ya masaüstü ekranı açılıyor ya da şifre yanlış diyor muhtemelen yanlış girdiğimden. Çoğu zaman güç tuşuna defalarca basıyorum bilgisayarın açılması için. Sorun ise fanlar çalışıyor vs. ama görüntü gelmiyor siyah ekrandaki şifre girme işlemimi denesem bile. Bazen açılıyor siyah ekranda şifre girdiğimde çünkü ben kasanın ışıklarından anlıyorum ışıklarını kapalı ayarlamıştım ve kasa açılırken bütün ışıklar klavye dahil yanıyor kasadaki ışıklar sönünce bilgisayarın düzgün açıldığını anlıyorum bu sırada giriyorum şifremi ve bazen açılıyor. Ama genelde birçok kez denemem gerekiyor. Şimdi format atmaya karar verdim ama UEFI ekranına giremiyorum. Çünkü güç tuşuna bastığımda sürekli siyah ekran oluyor. Delete tuşuna sürekli bassam dahi bir şey değişmiyor.

Sistemim şöyle:
5800X AMD işlemci.
3070 Ti Zotac ekran kartı.
B550-A ASUS ROG STRIX.

Hocam sorunun büyük kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Ekran kartı ve monitör girişlerini bi kontrol edebilir misin veya farklı kablolarla farklı girişler dener misin?

Yeni konular

Geri
Yukarı