5800X3D ve RX 570 sorun yaşatır mı?

• Konuyu başlatan ajhi
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 30
  • Görüntüleme 3B
FPS oyunlarında artış yakalanır yine de. Ama saçma bir ikili olurlar.

Değmez bence.

Ryzen 5 5600X ve RX 570 4 GB ile Valorant'ta 450-500 FPS alırken ben R5 2500X ile 100-150 arası alıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Anladım hocam peki bu arkadaş Dual channel RAM mi kullanıyor kaç GB RAM kullanıyor yani alın ama bu kadar artmadı. Neden artmadı derseniz sistemdeki her parça etkili bir RAM bile 30 - 40 bazen 100 FPS gibi artışlar yapabilir. Ama darboğaz olmadığı müddetçe FPS'de büyük fark yaşamayacaksınız işlemci değişiminde bunu biliniz.

450-500 almıyor, çatışmada 250'ye kadar düşüyor. Hem 5600+6600 almak çok daha mantıklı.
2-3 benzer video izledim hepsi aynı hemen hemen zaten RX570 için ekstra para vermiycem sistemde mevcut şuan 5600x yada 5600 alıp önce bi denerim tatmin etmezse ilerde ekran kartı yükseltmesi yaparım
Son olarak 5600x yada 5600 aldığımda direkt takıp kullanabiliyorum değil mi ekstra bişey yapmam gerekir mi daha önce işlemci değiştirmedimde.
Değmez bence.

Anladım hocam peki bu arkadaş Dual channel RAM mi kullanıyor kaç GB RAM kullanıyor yani alın ama bu kadar artmadı. Neden artmadı derseniz sistemdeki her parça etkili bir RAM bile 30 - 40 bazen 100 FPS gibi artışlar yapabilir. Ama darboğaz olmadığı müddetçe FPS'de büyük fark yaşamayacaksınız işlemci değişiminde bunu biliniz.
16GB ta testi var 32 de hemen hemen aynı sonuçlar bilemedim eğer sadece işlemci yetersiz kalırsa ekran kartını sonradan alırım sonuçta elimdeki sistemi yükseltiyorum

2-3 benzer video izledim hepsi aynı hemen hemen zaten RX570 için ekstra para vermiycem sistemde mevcut şuan 5600x yada 5600 alıp önce bi denerim tatmin etmezse ilerde ekran kartı yükseltmesi yaparım
Son olarak 5600x yada 5600 aldığımda direkt takıp kullanabiliyorum değil mi ekstra bişey yapmam gerekir mi daha önce işlemci değiştirmedimde.

16GB ta testi var 32 de hemen hemen aynı sonuçlar bilemedim eğer sadece işlemci yetersiz kalırsa ekran kartını sonradan alırım sonuçta elimdeki sistemi yükseltiyorum
Termal macun sürüp fanı takacaksın.

BIOS sıfırlamadan yeni işlemciyi takma. O işlemci içine düzgün bir soğutucu almalısın aklında bulunsun.

Ryzen 5 5600 alacağım büyük ihtimalle 5600X ile aralarinda pek fark yokmuş. Stok fan yeterli yazmışlar oyun için başka konularda.

Stok fan da yeterlidir, alsanız daha iyi olur.

Stok fan da yeterlidir, alsanız daha iyi olur.
Kutusuz alayım öyleyse değil mi

Yeni konular

Geri
Yukarı