5820K Günümüz İçin Yeterli mi?

3000 serisi alabilirsiniz ancak işlemciyi 6950X yapmanız gerek ilk başta ve bu oyunlarda yen nesil işlemcilere yakın bir performans verecektir zaten. 3080 alır iseniz yanına rekabetöi oyun oynuyorsanız 4K 144Hz 1ms bir monitör şart ancak çok fazla rekabetçi oynamam derseniz 4K 60Hz işinizi hikayeli oyunlarda rahat bir şekilde görecektir. 4K oynamanız gerekir bir başka tercih alarak 3060 3070 alarak 2K oynayabilirsiniz.

Eski nesil sistem topladım yeni nesil ile arasında gerçekten çok fark var inanmıycaksın ama aynı fps olmasına rağmen yeni nesil daha akıcı oluyor fps dropları gibi sorunları yok o sistemin işi bitti dostum kendimden biliyorum ryzen 5000 serisi ile rtx 3000 serisinden mükemmel pc çıkar 3080 zaten 4k için bir kart R5 5600x ile çok güzel işler çıkar tek çekirdek skoru ilede oyunda yeterli fpsleri alıcaktır şimdiden hayırlı olsun

Adamda zaten 980Ti var neden daha düşük karta geçsin? Ayrıca 1080p de 1650 kime göre yetiyor anlamıyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
1080p ultra 60 FPS. Şimdi bu size yetmiyor mu?

3000 serisi alabilirsiniz ancak işlemciyi 6950X yapmanız gerek ilk başta ve bu oyunlarda yen nesil işlemcilere yakın bir performans verecektir zaten. 3080 alır iseniz yanına rekabetöi oyun oynuyorsanız 4K 144Hz 1ms bir monitör şart ancak çok fazla rekabetçi oynamam derseniz 4K 60Hz işinizi hikayeli oyunlarda rahat bir şekilde görecektir. 4K oynamanız gerekir bir başka tercih alarak 3060 3070 alarak 2K oynayabilirsiniz.
Bottleneck'ten baktığımda 6950X tolere edilebilir bir darboğaz gösteriyor ancak pratikte nasıl olur bilemiyorum tabii. İsteğim 2K'da sorunsuz oyun oynamak. Resident Evil remakelerinde ekran kartının 6 GB olmasından ötürü sorun yaşadım. Görünen o ki ilerisi için 10 GB ve üzeri kartlara bakmakta fayda var. Ben de bu sebepten 3080 diye düşünüyorum. Belki ileride 4K monitöre de geçerim. Rekabetçi oyunlarla çok aram yok. Beceremiyorum da zaten :) 3070'in 8 GB oluşu beni düşündürüyor.

Araştırdıkça yeni nesillere yöneliyorum dolar kuruna baktıkça al 1080Ti geç diyorum. Kafam karışık :)

Bottleneck'ten baktığımda 6950X tolere edilebilir bir darboğaz gösteriyor ancak pratikte nasıl olur bilemiyorum tabii. İsteğim 2K'da sorunsuz oyun oynamak. Resident Evil remakelerinde ekran kartının 6 GB olmasından ötürü sorun yaşadım. Görünen o ki ilerisi için 10 GB ve üzeri kartlara bakmakta fayda var. Ben de bu sebepten 3080 diye düşünüyorum. Belki ileride 4K monitöre de geçerim. Rekabetçi oyunlarla çok aram yok. Beceremiyorum da zaten :)

6950X işlemci eski olmasına rağmen hala gayet güçlü bir işlemcidir internette yapılan testlerde yeni nesil işlemcilere kafa tuttuğuda gözüküyor dediğiniz site doğru göstermeyen ve sosyalde yasak olan bir site kendisi. Ben derim size yeni nesile geçin gözünüz arkada kalmasın oynayın oyununuzu ilerisi içinde iyi olur hem RX6000 ve RTX 3000 serise çıkıyor bu ikisine ek olarak Ryzen 5000 serisi geliyor bekleyin derim ben size sonuçta zamanında ileriyi düşünerek en iyisi toplamışsınız bir kere daha da en iyisini toplayın almışken kafanız rahat oynayın elinizde bulunan parçaları da satın gitsin illaki alıcısı çıkar örnek olarak işlemci 2K'dan satılıyorsa 1900'e koyun 1800 pazarlıkla satın hem hızlı elden çıkarmış olursunuz hem de talep fazla olur parçalar için.

6950X işlemci eski olmasına rağmen hala gayet güçlü bir işlemcidir internette yapılan testlerde yeni nesil işlemcilere kafa tuttuğuda gözüküyor dediğiniz site doğru göstermeyen ve sosyalde yasak olan bir site kendisi. Ben derim size yeni nesile geçin gözünüz arkada kalmasın oynayın oyununuzu ilerisi içinde iyi olur hem RX6000 ve RTX 3000 serise çıkıyor bu ikisine ek olarak Ryzen 5000 serisi geliyor bekleyin derim ben size sonuçta zamanında ileriyi düşünerek en iyisi toplamışsınız bir kere daha da en iyisini toplayın almışken kafanız rahat oynayın elinizde bulunan parçaları da satın gitsin illaki alıcısı çıkar örnek olarak işlemci 2K'dan satılıyorsa 1900'e koyun 1800 pazarlıkla satın hem hızlı elden çıkarmış olursunuz hem de talep fazla olur parçalar için.
Sağolsun Intel sürekli soket değiştirdiği için nispeten daha güncel bir işlemci alıp takamıyoruz ve böyle baştan sistem toplamak zorunda bırakılıyoruz. Bu sebepten bile AMD'ye geçesim var açıkçası. Teşekkür ederim yorumlarınız için.
Adamda zaten 980Ti var neden daha düşük karta geçsin? Ayrıca 1080p de 1650 kime göre yetiyor anlamıyorum.
Evet RTX almayacak olsam sanırım tercihim 1080Ti'dan yana olurdu.

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı