GTX1650 Super günümüz için yeterli mi?

volkankelebek

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Başlıkta belirtiğim gibi almaya düşünüyorum sizce günümüz için 1080P 60FPS için yeterli mi mesela RDR2 gibi bir oyunda High oynayabilir miyiz

İşlemci Ryzen 5 2600.

Başlıkta belirtiğim gibi almaya düşünüyorum sizce günümüz için 1080P 60FPS için yeterli mi mesela RDR2 gibi bir oyunda High oynayabilir miyiz

İşlemci Ryzen 5 2600.
High oynarsın da rdr 2 için,60 çok zor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

RDR2 için farklı ayarlarda verdiği FPS'lere aşağıdaki videodan ulaşabilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

30 farklı oyunda Ryzen 5 2600 + 1650 Super kombosu için aşağıdaki videoya bakabilirsin.

Son düzenleme:
Hocam i5 2400 le 1650 süper ne kadar darboğaz yapar ?

Çoğu oyunda darboğaz yapacağını düşünüyorum, şu anki giriş seviyesi ekran kartları ve yeni nesil oyunlar 4/4 işlemciler için bir beden büyük kalıyor. İzlediğim bir kaç videoda i5-2400 işlemci kullanımı %95-%100 arası gidip geliyor, çok iyi bir deneyim olmaz gibi.

60FPS şart değil ortalama 40 FPS bile kabuldur.

Rahat oynatır. Ben 5500XT 8GB, bir arkadaşım da 1660 kullanıyor 1080P'de yüksek-ultra ayarlarda 60 FPS ve üzeri oynuyoruz tüm oyunları. 1650 Super de bu seviyede bir kart. RDR2 ayrı tutuyorum 5600XT, 2060 Super gibi kartlar bile Ultra ayarlarda 35-45 FPS seviyelerinde kalıyor. Karta göre özel ayar şart o oyun için.

Yeni konular

Geri
Yukarı