5820K, X99-A Elektriklerin Gitmesi Sonrası Yanık Kokusu

Evet arkadaşlar az önce olan elektrik gel gitinden sonra sistemim açılmıyor. Yanık kokusu var. Başka power ile denedim yine açılmadı. Galiba işlemci anakart ve powerım an itibari ile yandı. İşlemci X99 Gaming 7 anakartında siyah ekran kalıyor. RAM'lerde nasibini almış. Ekran kartını denemedim. CM'ye mail attım.

Arkadaşlar bu arada anakart 110V yemiş. Raporda buna benzer birşey vardı.:LOL:

Avukat dostum bunun üzerine dava açmam gerektiğini söyledi. Yaşam tehlikesi oluşturduğu için tazminat alabileceğimden bahsetti. Fakat CM'nin tavırlarından dolayı düşünmüyorum.
45V' tan sonra insana etki ediyor tabi... 100V hayli hayli hayati tehlike yaratabilecek büyüklükte. Allah korusun. :)

Öncelikle geçmiş olsun. Tüm yorumları tek tek okudum. Şu andan itibaren akım korumalı priz almayı düşünüyorum. Belki UPS de alırım. CM güç kaynağı kullandığım için mutluyum. Sistemim sizinki kadar iyi olmasada herhalde ben sinir krizi geçirirdim. Tekrar geçmiş olsun. :LOL:

Cooler Master ürünleri hakkında bir fikrim yoktu herhangi bir tecrübem olmadı, ürünlerini hiç kullanma fırsatım da olmadı fakat şunu diyebilirim ki CM bundan sonra beni de kazandı. Helal olsun demekten başka aklıma birşey gelmiyor.

@Range.. hocam başına gelenler için üzüldüm. Büyük geçmiş olsun fakat olumlu açıdan düşünmek gerekirse bu durum hepimize ders oldu (y)

Hocam , bende CM kullanıcısıyım aynı psu yu kullanıyoruz.
Öncelikle senin için sevindim ve rica etsem sisteminin satış linkini alabilirmiyim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı