[Alındı] İ7 5820K ve GTX970 SLI Sistem

Evet arkadaşlar, kasayı geçen sene toplamama rağmen bütün kafamdakileri toplamak yaklasık 1 senemi daha aldı ama sonunda ROG Swift'im de gelince her sey tamamlandı. Sizinle fotograflarını paylaşmak istedim sözüm vardı ve sizi fotoğraflarla baş başa bırakıyorum. İyi sosyaller.
Bilgisayar özellikleri:
  • X99s MSI Gaming7
  • 5820K
  • Corsair vengeance lpx 2400 DDR4
  • Corsair 780t siyah kasa
  • Nepton 280l sogutucu
  • Asus strix GTX970 sli
  • Crucial mx100 256gb
  • 3x deepcool uf140 1x jetflo 120
  • Evga supernova g2 850w
  • Deepcool rgb şerit led
  • 2TB Wd harddisk
Çevre bileşenler:
  • Asus Rog Swift PG278Q
  • Corsair K70 Cherry MX Brown Rgb klavye
  • Razer Deathadder Chroma mouse
  • Razer Kraken Pro kulaklık

IMG_2461 (600 x 338).jpg
IMG_2466 (600 x 338).jpg
IMG_2498 (600 x 450).jpg
IMG_2499 (600 x 450).jpg
IMG_2501 (600 x 450).jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam size birkaç sorum var.

K70 klavye nasıl gürültülü mü ? Sessiz olmasını istiyorum ben. Ayrıca memnun musunuz ? Makro key'lerinin olmaması sıkıntı mı ?

Mouse pad almayı düşünüyorum Goliathus Control alacağım. Sizinki de Control versiyon mu ?
Large ve Extended arasında kaldım.(Komple klavye falanda koyarım diye.) Sizde ki Large sanırım, keşke Extended alasam dediğiniz oldu mu ? Large tek başına bir Mouse Pad olarak çok mu büyük, ideal mi ?

X99a Gaming 7 olanından almayı planlıyorum bende anakartın veya X99 Deluxe. Anakartınızdan memnun musunuz ?

Şimdiden çok teşekkürler.

Hocam size birkaç sorum var.

K70 klavye nasıl gürültülü mü ? Sessiz olmasını istiyorum ben. Ayrıca memnun musunuz ? Makro key'lerinin olmaması sıkıntı mı ?

Mouse pad almayı düşünüyorum Goliathus Control alacağım. Sizinki de Control versiyon mu ?
Large ve Extended arasında kaldım.(Komple klavye falanda koyarım diye.) Sizde ki Large sanırım, keşke Extended alasam dediğiniz oldu mu ? Large tek başına bir Mouse Pad olarak çok mu büyük, ideal mi ?

X99a Gaming 7 olanından almayı planlıyorum bende anakartın veya X99 Deluxe. Anakartınızdan memnun musunuz ?

Şimdiden çok teşekkürler.
K70 çok modeli var eğer sessizlik istiyorsanız red switchli olan modeli tercih etmelisiniz en az ses seviyesi red switchlerde ama brown açıkcası gürültülü değil ve insana mekanik klavye aldığını hissetiriyor.Memnumum üründen sadace ingilizce klavye o biraz alıştırma istiyor.Makro keyli klavyem vardı ama çok kullanmadım o yuzden bu klavyede aramadım.
Mouse pad benimki Goliathus Speed.Large alma sebebim kesinlikle amazonda yakaladığım indirimden dolayıydı açıkcası medium bile yeterli Large gerçekten büyük ama insan onada alışıyor.Sizin tercihiniz eğer büyük mouse pad almaksa large yeterli olucaktır.
Anakartımdan memnunum ama onu kendi ihtiyacınıza göre karar vermelisiniz.

Koltuğun modeli nedir. ?
Dx Racer Racing Series

Sistemin geçen sene toplandığını bilmeyen herkesin kafasındaki soru şu: "neden 980ti değil de sli'lı 970 ?".
Evet en çok insanların aklındaki soru ama oraya geçen sene yazdığımı okusalar bu soru sorulmıyıcak.

K70 çok modeli var eğer sessizlik istiyorsanız red switchli olan modeli tercih etmelisiniz en az ses seviyesi red switchlerde ama brown açıkcası gürültülü değil ve insana mekanik klavye aldığını hissetiriyor.Memnumum üründen sadace ingilizce klavye o biraz alıştırma istiyor.Makro keyli klavyem vardı ama çok kullanmadım o yuzden bu klavyede aramadım.
Mouse pad benimki Goliathus Speed.Large alma sebebim kesinlikle amazonda yakaladığım indirimden dolayıydı açıkcası medium bile yeterli Large gerçekten büyük ama insan onada alışıyor.Sizin tercihiniz eğer büyük mouse pad almaksa large yeterli olucaktır.

Dx Racer Racing Series

Evet en çok insanların aklındaki soru ama oraya geçen sene yazdığımı okusalar bu soru sorulmıyıcak.
Nereden aldınız. ?

Dx Racer Racing Series

Teşekkür ediyorum cevap için, düşünceleriniz bazı fikirleri netleştirdi kafamda. Mesela large almak gibi padi. Şu anda da large indirimde hatta aynı şekilde :) . Klavyede brown ideal bence de. Bakacağım artık duruma göre.
Tekrar teşekkürler :) .

Hayırlı olsun. :)
Benim sistemimden nerdeyse hiç farkı yokmuş. Tabi ben 970 leri 2 hafta önce sattım 980Tİ geçmek için.
Arkadaşlar neden 980Tİ değilde 970 SLİ sorusunun cevabı 1080p de daha performanslı olması. Tabi çok uçurum bir fark yok ama 980Tİ den daha iyi 1080p de. 2K da kafa kafaya. Fakat 4K da 980Tİ daha iyi. Belki DX12 oyunlar çıktığında VRAM ler birleşeceği için 4K da 980Tİ yakalayabilir. Fakat şuan için durum bu şekilde.
Benim 980Tİ geçme sebebim ise SLİ sorunlarından dolayı. Bazen gerçekten çok can sıkıcı olabiliyor. Hata vermesi görüntü alamama yada SLİ kendiliğinden devre dışı kalması vs vs. Tek kart her zaman için daha stabildir.
PCİ-E veri yoluna gelince çok az bir fark var 5820K ve 5930K arasında. 16x16 yerine 16x8 çalışıyor kartlar ama fark yok denecek kadar az. Ama 3 lü SLİ yapamazsınız NVDİA ile 5820K da.

Bu şekilde en az 2-3 sene rahat rahat gidersin 1080p ve 2K da :).

Kapışalım demek isterdim sana ama 970 ler yok artık. :D
İmzamda ki test yazan linkte benim sistem incelemerine göz atabilirsin.
Ayrıca oyun testlerini vs bekliyoruz. :)

Hayırlı olsun. :)
Benim sistemimden nerdeyse hiç farkı yokmuş. Tabi ben 970 leri 2 hafta önce sattım 980Tİ geçmek için.
Arkadaşlar neden 980Tİ değilde 970 SLİ sorusunun cevabı 1080p de daha performanslı olması. Tabi çok uçurum bir fark yok ama 980Tİ den daha iyi 1080p de. 2K da kafa kafaya. Fakat 4K da 980Tİ daha iyi. Belki DX12 oyunlar çıktığında VRAM ler birleşeceği için 4K da 980Tİ yakalayabilir. Fakat şuan için durum bu şekilde.
Benim 980Tİ geçme sebebim ise SLİ sorunlarından dolayı. Bazen gerçekten çok can sıkıcı olabiliyor. Hata vermesi görüntü alamama yada SLİ kendiliğinden devre dışı kalması vs vs. Tek kart her zaman için daha stabildir.
PCİ-E veri yoluna gelince çok az bir fark var 5820K ve 5930K arasında. 16x16 yerine 16x8 çalışıyor kartlar ama fark yok denecek kadar az. Ama 3 lü SLİ yapamazsınız NVDİA ile 5820K da.

Bu şekilde en az 2-3 sene rahat rahat gidersin 1080p ve 2K da :).

Kapışalım demek isterdim sana ama 970 ler yok artık. :D
İmzamda ki test yazan linkte benim sistem incelemerine göz atabilirsin.
Ayrıca oyun testlerini vs bekliyoruz. :)

Hocam sizi hazır burda yakalmışken sorayım istedim. Anakart konusunda kararsızım X99a Gaming 7 ve Deluxe arasında gitgel yaşıyorum. Sizde X99s gaming 7 var sanırım. Ne önerirsiniz bir kullanıcı olarak ?

Birde K70 Rgb mi K95 Rgb mi ? Hocam makro keyler kullanışlı oluyor mu ? Mmo oynarken mesela ?

Asus anakartlar konusun da çok fazla bir bilgim yok yaniltmis olmak istemem. Ama X99A ile X99S arasindaki tek fark USB 3.1. Aralarinda çok fiyat farki da yok. Sana kalmış birşey bu.

Klawyeye gelirsek K70 ile K95 arasında makro tuşlar haricinde sadece aydinlatma profillerini daha fazla kaydedebiliyorsun diye biliyorum ama emin değilim. Makro tuşlarıni daha hiç kullanmadım. Ben sadece ilerde makro tuşu lazım olursa değiştirmek için ugrasmayayim diye K95 aldım. :D
@Drood

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı