X99-A, GTX 980Tİ, 5820K Tabanlı Sistem İncelemesi

Merhaba arkadaşlar. Önceki konuya devam etmedim. Bu şekilde ayrı bir konu açtım. Yorumlarda eksiklerimi, istediğiniz şeyleri örnek olarak şunuda inceleyebilirsin diyebilirsiniz sistem ile alakalı elimden geldiğince göstermeye çalışırım. Yanlışlıkla açtım konuyu yazmaya devam ediyorum.

1-Ekran Kartı-

Ekran kartım Gtx 980Tİ Gaming 6G modeli MSİ firmasının. Kartın son sürüm GPU-Z ile ASIC Quality si 91. Kartı +170 Gpu +500 Memory overclocklu kullanıyorum. Karttan memmunum. Aldığım zaman EVGA stoklarda olmadığı için tercih ettim. 700 FPS civarında kasa kapağı açık ve yanımda iken coil whine sesi duyulmuyor. Biraz fotoğraflamaya çalıştım.

1.jpg
2.jpg
3.jpg

1.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg

Üniversite için gideceğim eve taşıma aşaması sırf bunlar için küçük bir el çantası götürüyorum ayrıca:
9.jpg

2-RAM-

GSKİLL marka 3200 MHz 4 adet RAM var. Bir modül 4GB. RAMlerden gayet memmunum. Yanında soğutucuda geldi. Fakat soğutucu olmadan problemsiz çalışıyor. 2 saat kadar Stress Test sonucu herhangi bir problem oluşmadı. Soğutucuları biraz sesli çalışıyor. Fanlar beyaz ledli. Ayakları hareketli. Ekran kartından dolayı sığmazsa diye yanında bir de dümdüz ayak göndermişler.
1.jpg
2.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg

3-İşlemci Ve Soğutucu-

İntel i7 ailesinin 5820K işlemcisine sahibim. İşlemciyi overclock ile 4.5GHz'de kullanıyorum. Benchmarklara göre 5960X'i geçiyor. Bu değerin üzerine sıvı veya hava soğutma ile çıkılabileceğini düşünmüyorum. Şu anda kullanmış olduğum soğutucu ise Hyper 212 Evo. Sıvı soğutmaya geçmeyi düşünüyorum ikinci el ayarlayabilirsem. İşlemciye ucu ucuna yetiyor diyebilirim. Stress testlerde pek dayanmıyor fakat sıcaklığa mani olamıyor. Günlük kullanım ve saatlerce sürmeyecek render için problem oluşturmuyor.
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg

4-Güç Kaynağı-

V750 80+ Gold power kullanıyorum. Bu fiyat aralığında direk gözüme çarptı. Yarı modüler bir güç kaynağı. Bundada herhangi bir coil whine sesi yok. Açılışta ve kapanışta 'Tık' diye bir ses geliyor. Bundan rahatsız olanlar var fakat o koruma devresi abartıldığı kadarda sesli değil.
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg

5-HDD ve SSD-

Sisteminde 2 adet WD Green disk biri 2TB olmak üzere RAID 0 modunda çalışıyor. WD Black 1TB HDD'im bad sector çıktığı için garantiye gitti. WD Green disklerin RAID hızı 220 okuma 210 yazma şeklinde. Black'ın okuma ve yazma hızları ise 184 okuma 160 yazma şeklinde. SSD Samsung 850 Evo 120GB testleri aşağıda.
1.jpg
2.jpg
4.jpg

Son düzenleme:
@Range.. hocam x99 tavsiyeniz için teşekküler ağırlık render, arada sırada oyun için (fifa 16 tarzı oyunlar olur) sistem kurmam gerekiyordu.
forumda yaklaşık 15-20 gündür araştırma yapıyorum en yenisi olduğu için skylake almalıyım gibi bir izlenim edinmiştim.
şimdi optimum x99 için sistem araştırmalarına geçeceğim.
teşekkürler. (tabi kısa bir sistem tavsiyesine hayır demem :D )
Bu anakartın daha düşüğü yok. Render için X99 CPU'ları harikulade. Render için istiyorsanız X99 kurmalısınız. O bütçeye bir bakmam lazım ama.

Hocam olmuyor malesef. Bütçe X99 için düşük. Z170 ile devam etmek daha iyi olur. Yorum için teşekkürler.

Hocam zaten bu sistemler çıkana kadar test ediliyor. Bütçeyi arttırın X99 yapalım. Benim anakart ilk günlerde çöptü. 1 ay içerisinde 5 update geldi adam ettiler.

LG 29UM65-P monitör alındı.

Hocam zaten bu sistemler çıkana kadar test ediliyor. Bütçeyi arttırın X99 yapalım. Benim anakart ilk günlerde çöptü. 1 ay içerisinde 5 update geldi adam ettiler.

LG 29UM65-P monitör alındı.
x99 için minimum bütçe ne olur? nerden şimdilik kısılabilir? yani ssd sonra alsak. ram sonra takviye etsek? ekran kartı gtx 970 de bıraksak?

Bunu yapabildim. RAM alırsınız bir 8 daha. SSD eklersiniz.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    94,2 KB · Görüntüleme: 284
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı